Połącz się z nami

Newsy

Mark Zuckerberg odmawia wyjaśnień w sprawie nieprawdziwych informacji

Założyciel Facebooka odrzuca prośbę międzynarodowego komitetu.

Brytyjski parlament ponowił wezwanie skierowane do Marka Zuckerberga w sprawie wyjaśnienia kontrowersji dotyczących Facebooka. Tym razem główną sporną kwestią są rozpowszechniane niekiedy na portalu fałszywe wiadomości, a do prośby o zeznania przyłączyły się także inne państwa. Zuckerberg odmówił jednak osobistego stawiennictwa.

O informacje w sprawie „fake news” i sposobach Facebooka na walkę z ich skutkami prosili przedstawiciele pięciu krajów: Wielkiej Brytanii, Australii, Argentyny, Irlandii i Kanady. Przesłuchanie miałoby się odbyć 27 listopada przed brytyjskim parlamentem przy udziale delegacji z zainteresowanych państw. Mark Zuckerberg odmówił jednak stawiennictwa przed międzynarodowym komitetem. W oficjalnym oświadczeniu twórca Facebooka stwierdził, że spotykanie się z parlamentem każdego kraju, w którym działa jego portal społecznościowy, byłoby niemożliwe ze względów czasowych. Na spotkaniu zamiast niego mają pojawić się inni przedstawiciele Facebooka, ale brytyjski parlament uznał ten kompromis za niewystarczający i zdecydował się ponowić swoje wezwanie.

Media społecznościowe grają ważną rolę w naszym codziennym życiu, często wpływając na światopogląd i decyzje osób, które z nich korzystają. Łatwo wykorzystać ten fakt do prowadzenia na przykład kampanii politycznych i światopoglądowych, często nieuczciwych lub bazujących na fałszywych danych. „Fake news” i sposoby walki z nimi będą tematem wspomnianego już zebrania, które odbędzie się 27 listopada 2018 roku niezależnie od tego, czy Mark Zuckerberg zmieni zdanie na temat swojego uczestnictwa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TikTok wciąż będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych

Newsy

Apple blokuje aktualizację Facebooka

Newsy

Mroczna strona Steve’a Jobsa znowu na tapecie

Newsy

Głowy Facebooka, Google, Apple i Amazona na dywaniku

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!