Połącz się z nami

Newsy

Facebook testuje usuwanie wysłanej wiadomości

Możliwość wykasowania tego, czego jednak nie chcieliśmy wysłać.

Opcja cofnięcia wysłanej wiadomości była dostępna w Messengerze już od dłuższego czasu, ale do tej pory mieli do niej dostęp tylko pracownicy portalu. Obecnie trwają testy przed uruchomieniem jej dla wszystkich użytkowników.

Nowa opcja ma być dostępna w tym samym menu, w którym dotychczas użytkownicy mogli usuwać wysłane wiadomości tylko ze swojej skrzynki odbiorczej. „Unsend Message” umożliwi cofnięcie wiadomości zarówno u odbiorcy, jak i u nadawcy. Oczywiście funkcja ta będzie czasowo ograniczona – po upływie czasu na zastanowienie skorzystanie z niej będzie niemożliwe. Nie wiadomo, jak długi będzie ten czas.

Ostatnie dni były niełatwe dla portalu społecznościowego. Facebook był zmuszony przyznać, że w wyniku błędu w zabezpieczeniach opcji „wyświetl jako” osoby trzecie uzyskały dostęp do danych 29 milionów osób – imion, nazwisk, numerów telefonu i adresów email. W przypadku niemal połowy użytkowników wśród skradzionych informacji znalazły się również dość wrażliwe dane: miejsce zamieszkania, historia wyszukiwania i miejsca, w których ostatnio się oni meldowali. Aby sprawdzić, czy dane konto również było zagrożone wyciekiem danych, Facebook uruchomił specjalną podstronę w Centrum Pomocy.

Sytuacja ta raczej nie nastawi nikogo pozytywnie do inteligentnego głośnika Facebook Portal z kamerką i mikrofonami – skoro jeden produkt jest tak wrażliwy na ataki z zewnątrz, drugi również może okazać się średnio bezpieczny.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TikTok wciąż będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych

Newsy

Apple blokuje aktualizację Facebooka

Newsy

Mroczna strona Steve’a Jobsa znowu na tapecie

Newsy

Głowy Facebooka, Google, Apple i Amazona na dywaniku

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!