Połącz się z nami

Newsy

macOS Big Sur nie działa na starszych MacBookach

Niektórzy użytkownicy raportują także całkowite zepsucie się urządzeń.

Najnowsza wersja macOS miała być dla Apple sporym krokiem naprzód – to pierwsza wersja systemu operacyjnego stworzona z myślą o urządzeniach ARM. Niestety, wielu użytkowników starszych urządzeń nie powinno jeszcze jej instalować, ponieważ może ona zepsuć ich komputer.

Problem dotyczy MacBooków Pro wyprodukowanych w 2013 i 2014 roku. Portal społecznościowy Reddit i fora dyskusyjne Apple wypełniły się historiami o nieudanej aktualizacji do wersji Big Sur. Większość z nich wyglądała następująco: użytkownik rozpoczynał pobieranie nowego systemu operacyjnego, jednak w jego trakcie sprzęt nagle się zawieszał – ekran był czarny, chociaż z aktywnym podświetleniem. Jedyną opcją okazywało się zresetowanie urządzenia poprzez długie wciśnięcie włącznika.

Na wielu użytkowników czekała jednak niemiła niespodzianka. Podczas kolejnych prób włączenia komputer całkowicie odmawiał współpracy; urządzenie nawet nie chciało się ponownie uruchomić. W niektórych przypadkach aktualizacja do Big Sur okazała się na tyle wadliwa, że nie pomogły nawet standardowe sposoby resetowania systemu oraz tryb odzyskiwania. W tych sytuacjach wsparcie techniczne Apple poradziło użytkownikom oddanie sprzętu do serwisu. Producent obiecał przyjrzenie się tej sprawie i stworzenie stosownej łatki; na chwilę obecną zaleca on wstrzymanie się z aktualizacją systemu na starszych urządzeniach.

Co ciekawe, niektórzy posiadacze MacBooków Pro z 2013-2014 nie zauważyli żadnych problemów z działaniem swoich komputerów po instalacji nowej wersji systemu operacyjnego – na chwilę obecną nie wiadomo, jaki dokładnie czynnik wywołuje ten poważny błąd.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Google Nest Audio

Testy

TEST: Creative Outlier Active V2

Testy

Project Latte – aplikacje z Androida na Windowsie

Newsy

TEST: Opel Grandland X Hybrid4

Moto

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!