Połącz się z nami

Technologie

Lądowanie na Księżycu w 8K

Za sprawą telewizora QLED 8K Samsung zaproponował rozwiązanie kwestii jakości wyświetlanych materiałów.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 50 lat od historycznego lądowania na Księżycu. Ta okrągła rocznica to dobry moment, aby przypomnieć sobie, jak na przestrzeni czasu zmieniła się technologia – pięć dekad temu, dzięki telewizji, widzowie na całym świecie mogli uczestniczyć w tym przełomowym wydarzeniu oglądając je na ekranach o przekątnej 19 czy 30 cali. Dziś mogą to przeżyć jeszcze raz, ale tym razem w jakości 8K.

Za sprawą telewizora QLED 8K Samsung zaproponował rozwiązanie kwestii jakości wyświetlanych materiałów. Poprzez zastosowanie technologii Inteligentnego Skalowania do 8K [1], która wspierana jest przez Procesor Quantum 8K widzowie mogą zobaczyć filmy w zupełnie nowej odsłonie – wyraziste, pełne szczegółów i kolorów. Ta technologia powala także wrócić do materiałów archiwalnych, dając im nowe życie.

Połączenie unikatowej treści i najnowocześniejszych technologii było inspiracją do powstania nowej kampanii multimedialnej i spotu dla telewizora Samsung QLED 8K. Materiały stworzone wraz z CNN Films nawiązują do filmu dokumentalnego „APOLLO 11”. Przypominają one dokonania ludzkości sprzed 50 lat i podkreślają postęp technologiczny, jaki się dokonał na przestrzeni lat.

Film dokumentalny „APOLLO 11” to prawdziwie kinowe wydarzenie. Widzowie będą mogli wziąć udział w historycznej misji NASA, której przewodzili astronauci Neil Armstrong, Buzz Aldrin i Michael Collins. Oprócz premierowej prezentacji, która odbędzie się 23 czerwca, dokument będzie także wyświetlany w CNN w sobotę 29 czerwca oraz w sobotę 20 lipca o godz. 21:00.

Historia widziana na nowo

W trakcie tego pamiętnego dnia z 1969 roku, dzięki telewizji, widzowie na całym świecie mogli uczestniczyć w niezwykłym osiągnięciu ludzkości. Teraz, po półwieczu, Samsung ponownie tworzy historię, na nowo wyznaczając granice możliwości technologicznych za sprawą QLED 8K – telewizora, który pozwala użytkownikom oglądać treści wideo w najwyższej rozdzielczości, jaka jest dostępna w domowych ekranach.

– Technologia i transmisje telewizyjne stały się kluczem do umożliwiania ludziom na całym świecie doświadczania najważniejszych momentów współczesnej historii – powiedział Grace Dolan, Vice President, Home Entertainment Demand Generation, Samsung Electronics America. – By uczcić 50. rocznicę założenia firmy Samsung Electronics i pierwszego lądowania na Księżycu przygotowaliśmy wraz z CNN reklamę telewizyjną i kampanię multimedialną pod hasłem „Tworzymy historię”, która prezentuje zalety QLED 8K. Kampania gloryfikuje dokonania ludzkości z przeszłości, jednocześnie ukazując przyszłość, w której Samsung zbliża do siebie ludzi za pomocą 8K.     

Opracowane przez adam&eveNYC spot telewizyjny i kampania multimedialna Samsung „Tworzymy historię” prezentują zdjęcia z lądowania na Księżycu udostępnione przez twórców przełomowego filmu dokumentalnego „APOLLO 11”. Samsung będzie również sponsorem premiery tego dokumentu w stacji CNN – materiał zostanie zaprezentowany 23 czerwca o godz. 21:00 (23:00 czasu wschodniego) przy ograniczonych przerwach na reklamy. Przedstawiona zostanie także specjalna, 60-sekundową wersja spotu „Tworzymy historię”. Wyreżyserowany i wyprodukowany przez Todda Douglasa Millera dokument „APOLLO 11” powstał na podstawie niedawno odkrytych, nigdy wcześniej nie prezentowanych archiwalnych nagrań wideo w formacie 70 mm oraz przy wykorzystaniu ponad 11 tys. godzin nieskatalogowanych nagrań audio przekazanych przez NASA i Archiwum Narodowe.

„APOLLO 11” (oraz „Apollo 11: First Steps Edition”) to owoc ponad dwóch lat współpracy Miller’s Statement Pictures i CNN Films. Jest to już trzeci film stworzony przez te dwie wytwórnie. W przeszłości wyprodukowały one wspólnie m.in. krótkometrażowy dokument THE LAST STEPS, którego dystrybucją zajął się Great Big Story i który dotyczył ostatniej księżycowej misji NASA – Apollo 17.

Więcej informacji o ofercie telewizorów 8K Samsung znaleźć można na stronie: https://www.samsung.com/tvs/.

[1] Efekty mogą się różnić w zależności od typu materiałów oraz ich formatu. Skalowanie może nie działać na materiały przesyłane z komputera oraz w niektórych przypadkach przy włączonym Trybie Ambient lub Gra.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Thule Gauntlet – nowe, „pancerne” futerały i aktówki na Macbooki (i nie tylko)

Opublikowane

dnia

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne