Połącz się z nami

Technologie

Lądowanie na Księżycu w 8K

Za sprawą telewizora QLED 8K Samsung zaproponował rozwiązanie kwestii jakości wyświetlanych materiałów.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 50 lat od historycznego lądowania na Księżycu. Ta okrągła rocznica to dobry moment, aby przypomnieć sobie, jak na przestrzeni czasu zmieniła się technologia – pięć dekad temu, dzięki telewizji, widzowie na całym świecie mogli uczestniczyć w tym przełomowym wydarzeniu oglądając je na ekranach o przekątnej 19 czy 30 cali. Dziś mogą to przeżyć jeszcze raz, ale tym razem w jakości 8K.

Za sprawą telewizora QLED 8K Samsung zaproponował rozwiązanie kwestii jakości wyświetlanych materiałów. Poprzez zastosowanie technologii Inteligentnego Skalowania do 8K [1], która wspierana jest przez Procesor Quantum 8K widzowie mogą zobaczyć filmy w zupełnie nowej odsłonie – wyraziste, pełne szczegółów i kolorów. Ta technologia powala także wrócić do materiałów archiwalnych, dając im nowe życie.

Połączenie unikatowej treści i najnowocześniejszych technologii było inspiracją do powstania nowej kampanii multimedialnej i spotu dla telewizora Samsung QLED 8K. Materiały stworzone wraz z CNN Films nawiązują do filmu dokumentalnego „APOLLO 11”. Przypominają one dokonania ludzkości sprzed 50 lat i podkreślają postęp technologiczny, jaki się dokonał na przestrzeni lat.

Film dokumentalny „APOLLO 11” to prawdziwie kinowe wydarzenie. Widzowie będą mogli wziąć udział w historycznej misji NASA, której przewodzili astronauci Neil Armstrong, Buzz Aldrin i Michael Collins. Oprócz premierowej prezentacji, która odbędzie się 23 czerwca, dokument będzie także wyświetlany w CNN w sobotę 29 czerwca oraz w sobotę 20 lipca o godz. 21:00.

Historia widziana na nowo

W trakcie tego pamiętnego dnia z 1969 roku, dzięki telewizji, widzowie na całym świecie mogli uczestniczyć w niezwykłym osiągnięciu ludzkości. Teraz, po półwieczu, Samsung ponownie tworzy historię, na nowo wyznaczając granice możliwości technologicznych za sprawą QLED 8K – telewizora, który pozwala użytkownikom oglądać treści wideo w najwyższej rozdzielczości, jaka jest dostępna w domowych ekranach.

– Technologia i transmisje telewizyjne stały się kluczem do umożliwiania ludziom na całym świecie doświadczania najważniejszych momentów współczesnej historii – powiedział Grace Dolan, Vice President, Home Entertainment Demand Generation, Samsung Electronics America. – By uczcić 50. rocznicę założenia firmy Samsung Electronics i pierwszego lądowania na Księżycu przygotowaliśmy wraz z CNN reklamę telewizyjną i kampanię multimedialną pod hasłem „Tworzymy historię”, która prezentuje zalety QLED 8K. Kampania gloryfikuje dokonania ludzkości z przeszłości, jednocześnie ukazując przyszłość, w której Samsung zbliża do siebie ludzi za pomocą 8K.     

Opracowane przez adam&eveNYC spot telewizyjny i kampania multimedialna Samsung „Tworzymy historię” prezentują zdjęcia z lądowania na Księżycu udostępnione przez twórców przełomowego filmu dokumentalnego „APOLLO 11”. Samsung będzie również sponsorem premiery tego dokumentu w stacji CNN – materiał zostanie zaprezentowany 23 czerwca o godz. 21:00 (23:00 czasu wschodniego) przy ograniczonych przerwach na reklamy. Przedstawiona zostanie także specjalna, 60-sekundową wersja spotu „Tworzymy historię”. Wyreżyserowany i wyprodukowany przez Todda Douglasa Millera dokument „APOLLO 11” powstał na podstawie niedawno odkrytych, nigdy wcześniej nie prezentowanych archiwalnych nagrań wideo w formacie 70 mm oraz przy wykorzystaniu ponad 11 tys. godzin nieskatalogowanych nagrań audio przekazanych przez NASA i Archiwum Narodowe.

„APOLLO 11” (oraz „Apollo 11: First Steps Edition”) to owoc ponad dwóch lat współpracy Miller’s Statement Pictures i CNN Films. Jest to już trzeci film stworzony przez te dwie wytwórnie. W przeszłości wyprodukowały one wspólnie m.in. krótkometrażowy dokument THE LAST STEPS, którego dystrybucją zajął się Great Big Story i który dotyczył ostatniej księżycowej misji NASA – Apollo 17.

Więcej informacji o ofercie telewizorów 8K Samsung znaleźć można na stronie: https://www.samsung.com/tvs/.

[1] Efekty mogą się różnić w zależności od typu materiałów oraz ich formatu. Skalowanie może nie działać na materiały przesyłane z komputera oraz w niektórych przypadkach przy włączonym Trybie Ambient lub Gra.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne