Połącz się z nami

Newsy

Konsole PS4 zacinają się po otrzymaniu złośliwej wiadomości

Zawiera ona symbole, które powodują zawieszenie oprogramowania.

Opublikowane

dnia

Wiadomości rozsyłane w celu zacięcia urządzeń elektronicznych nie są nowością, ale po raz pierwszy problem ten dotknął konsol do gier. Wielu użytkowników PS4 zaobserwowało, że po otrzymaniu na pozór niewinnej wiadomości od nieznanych użytkowników ich konsola przestaje działać.

Problem wywołany jest przez określony ciąg znaków z emotikonkami. Ich odebranie powoduje natychmiastową utratę funkcji kontrolera, a w ciągu kilku minut konsola zawiesza się całkowicie. Bug spowodowany jest najprawdopodobniej faktem, że oprogramowanie nie wie, w jaki sposób poprawnie wyświetlić użyte znaki. Co najgorsze, nawet po wyłączeniu systemu użytkownicy zanotowali problemy z ponownym uruchomieniem PS4. Wiadomość została oczywiście wykorzystana przez nieuczciwych graczy, którzy zaczęli rozsyłać ją swoim przeciwnikom w trakcie rozgrywek online, aby polepszyć swoje wyniki – większość gier interpretuje zacięcie się konsoli jako poddanie się. Wiadomo, że praktyki te pojawiły się w takich tytułach jak FIFA 19, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege czy Fortnite.

W jaki sposób bronić się przed atakiem zanim Sony wypuści stosowną łatkę bezpieczeństwa? Najlepszym rozwiązaniem jest tymczasowe wyłączenie przyjmowania wiadomości od nieznajomych – można to zrobić w menu Ustawienia prywatności > Wiadomości. Osoby, które otrzymały szkodliwy ciąg znaków i nie mogą normalnie korzystać z konsoli, muszą włączyć tryb bezpieczny PS4, przytrzymując przycisk zasilania aż do otrzymania stosownego sygnału dźwiękowego i wybrać opcję „odbudowanie bazy danych”. Proces ten jest czasochłonny, ale pozwoli na dobre wyeliminować problem wywołany przez wiadomość.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne