Połącz się z nami

Newsy

Konsole PS4 zacinają się po otrzymaniu złośliwej wiadomości

Zawiera ona symbole, które powodują zawieszenie oprogramowania.

Opublikowane

dnia

Wiadomości rozsyłane w celu zacięcia urządzeń elektronicznych nie są nowością, ale po raz pierwszy problem ten dotknął konsol do gier. Wielu użytkowników PS4 zaobserwowało, że po otrzymaniu na pozór niewinnej wiadomości od nieznanych użytkowników ich konsola przestaje działać.

Problem wywołany jest przez określony ciąg znaków z emotikonkami. Ich odebranie powoduje natychmiastową utratę funkcji kontrolera, a w ciągu kilku minut konsola zawiesza się całkowicie. Bug spowodowany jest najprawdopodobniej faktem, że oprogramowanie nie wie, w jaki sposób poprawnie wyświetlić użyte znaki. Co najgorsze, nawet po wyłączeniu systemu użytkownicy zanotowali problemy z ponownym uruchomieniem PS4. Wiadomość została oczywiście wykorzystana przez nieuczciwych graczy, którzy zaczęli rozsyłać ją swoim przeciwnikom w trakcie rozgrywek online, aby polepszyć swoje wyniki – większość gier interpretuje zacięcie się konsoli jako poddanie się. Wiadomo, że praktyki te pojawiły się w takich tytułach jak FIFA 19, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege czy Fortnite.

W jaki sposób bronić się przed atakiem zanim Sony wypuści stosowną łatkę bezpieczeństwa? Najlepszym rozwiązaniem jest tymczasowe wyłączenie przyjmowania wiadomości od nieznajomych – można to zrobić w menu Ustawienia prywatności > Wiadomości. Osoby, które otrzymały szkodliwy ciąg znaków i nie mogą normalnie korzystać z konsoli, muszą włączyć tryb bezpieczny PS4, przytrzymując przycisk zasilania aż do otrzymania stosownego sygnału dźwiękowego i wybrać opcję „odbudowanie bazy danych”. Proces ten jest czasochłonny, ale pozwoli na dobre wyeliminować problem wywołany przez wiadomość.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Odtwarzacz multimedialny VLC z poważną luką bezpieczeństwa

Opublikowane

dnia

Odtwarzacz VLC Media Player to jeden z najpopularniejszych programów tego typu od wielu lat. Okazuje się jednak, że miliony jego użytkowników są obecnie narażone na atak z zewnątrz przez lukę, która znajduje się w ostatniej wersji oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne