Połącz się z nami

Newsy

Konsole PS4 zacinają się po otrzymaniu złośliwej wiadomości

Zawiera ona symbole, które powodują zawieszenie oprogramowania.

Opublikowane

dnia

Wiadomości rozsyłane w celu zacięcia urządzeń elektronicznych nie są nowością, ale po raz pierwszy problem ten dotknął konsol do gier. Wielu użytkowników PS4 zaobserwowało, że po otrzymaniu na pozór niewinnej wiadomości od nieznanych użytkowników ich konsola przestaje działać.

Problem wywołany jest przez określony ciąg znaków z emotikonkami. Ich odebranie powoduje natychmiastową utratę funkcji kontrolera, a w ciągu kilku minut konsola zawiesza się całkowicie. Bug spowodowany jest najprawdopodobniej faktem, że oprogramowanie nie wie, w jaki sposób poprawnie wyświetlić użyte znaki. Co najgorsze, nawet po wyłączeniu systemu użytkownicy zanotowali problemy z ponownym uruchomieniem PS4. Wiadomość została oczywiście wykorzystana przez nieuczciwych graczy, którzy zaczęli rozsyłać ją swoim przeciwnikom w trakcie rozgrywek online, aby polepszyć swoje wyniki – większość gier interpretuje zacięcie się konsoli jako poddanie się. Wiadomo, że praktyki te pojawiły się w takich tytułach jak FIFA 19, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege czy Fortnite.

W jaki sposób bronić się przed atakiem zanim Sony wypuści stosowną łatkę bezpieczeństwa? Najlepszym rozwiązaniem jest tymczasowe wyłączenie przyjmowania wiadomości od nieznajomych – można to zrobić w menu Ustawienia prywatności > Wiadomości. Osoby, które otrzymały szkodliwy ciąg znaków i nie mogą normalnie korzystać z konsoli, muszą włączyć tryb bezpieczny PS4, przytrzymując przycisk zasilania aż do otrzymania stosownego sygnału dźwiękowego i wybrać opcję „odbudowanie bazy danych”. Proces ten jest czasochłonny, ale pozwoli na dobre wyeliminować problem wywołany przez wiadomość.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne