Połącz się z nami

Newsy

Amazon Sumerian: narzędzia dla wirtualnej rzeczywistości

Ułatwią deweloperom tworzenie aplikacji na różne platformy VR.

Opublikowane

dnia

Wielu początkujących deweloperów aplikacji pewnie chciałoby spróbować swoich sił w tworzeniu programów VR i AR, ale nie wie, od czego zacząć. Z myślą o osobach, które są zainteresowane są zdobyciem podstawowej wiedzy w zakresie programowania takich apek, Amazon opracował zestaw narzędzi Sumerian, za pomocą którego można łatwo budować wirtualne scenerie.

Sumerian przeznaczony jest nie tylko do konstruowania programów wykorzystujących rzeczywistość wirtualną lub rozszerzoną, ale również konwencjonalnych apek 3D.  Aby stworzyć swój pierwszy film VR nie potrzeba doświadczenia w projektowaniu aplikacji lub modelowaniu, jednak jest ono przydatne – Sumerian współpracuje z plikami .obj i .fbx (wsparcie dla modeli stworzonych na silniku Unity zostanie dodane już wkrótce). Narzędzia pozwalają następnie na stworzenie wirtualnego narratora, za pomocą którego wprowadza się skryptowanie sceny. Narrator prowadzi fabułę za pomocą rozmów z graczem i odpowiadania na jego zachowanie. Gotowa aplikacja przechowywana jest w chmurze.

Ze względu na bardzo prostą konstrukcję kreatora, Sumerian przeznaczony jest głównie dla początkujących deweloperów VR. Może on również służyć do tworzenia prostych aplikacji przez małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie zawsze mogą sobie pozwolić na zlecenie stworzenia programu firmie zewnętrznej. Serwis jest na razie w fazie pierwszych testów i jest otwarty dla osób posiadających konto w usłudze Amazon Web Services.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne