Połącz się z nami

Newsy

Amazon Sumerian: narzędzia dla wirtualnej rzeczywistości

Ułatwią deweloperom tworzenie aplikacji na różne platformy VR.

Wielu początkujących deweloperów aplikacji pewnie chciałoby spróbować swoich sił w tworzeniu programów VR i AR, ale nie wie, od czego zacząć. Z myślą o osobach, które są zainteresowane są zdobyciem podstawowej wiedzy w zakresie programowania takich apek, Amazon opracował zestaw narzędzi Sumerian, za pomocą którego można łatwo budować wirtualne scenerie.

Sumerian przeznaczony jest nie tylko do konstruowania programów wykorzystujących rzeczywistość wirtualną lub rozszerzoną, ale również konwencjonalnych apek 3D.  Aby stworzyć swój pierwszy film VR nie potrzeba doświadczenia w projektowaniu aplikacji lub modelowaniu, jednak jest ono przydatne – Sumerian współpracuje z plikami .obj i .fbx (wsparcie dla modeli stworzonych na silniku Unity zostanie dodane już wkrótce). Narzędzia pozwalają następnie na stworzenie wirtualnego narratora, za pomocą którego wprowadza się skryptowanie sceny. Narrator prowadzi fabułę za pomocą rozmów z graczem i odpowiadania na jego zachowanie. Gotowa aplikacja przechowywana jest w chmurze.

Ze względu na bardzo prostą konstrukcję kreatora, Sumerian przeznaczony jest głównie dla początkujących deweloperów VR. Może on również służyć do tworzenia prostych aplikacji przez małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie zawsze mogą sobie pozwolić na zlecenie stworzenia programu firmie zewnętrznej. Serwis jest na razie w fazie pierwszych testów i jest otwarty dla osób posiadających konto w usłudze Amazon Web Services.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Oculus Quest 2

Testy

HTC Vive Focus Plus: przyszłość twojej firmy

Publikacje

Samsung i Uniwersytet Stanforda projektują ekran do VR

Newsy

Google kończy wsparcie dla Daydream VR

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!