Połącz się z nami

Newsy

Amazon Sumerian: narzędzia dla wirtualnej rzeczywistości

Ułatwią deweloperom tworzenie aplikacji na różne platformy VR.

Opublikowane

dnia

Wielu początkujących deweloperów aplikacji pewnie chciałoby spróbować swoich sił w tworzeniu programów VR i AR, ale nie wie, od czego zacząć. Z myślą o osobach, które są zainteresowane są zdobyciem podstawowej wiedzy w zakresie programowania takich apek, Amazon opracował zestaw narzędzi Sumerian, za pomocą którego można łatwo budować wirtualne scenerie.

Sumerian przeznaczony jest nie tylko do konstruowania programów wykorzystujących rzeczywistość wirtualną lub rozszerzoną, ale również konwencjonalnych apek 3D.  Aby stworzyć swój pierwszy film VR nie potrzeba doświadczenia w projektowaniu aplikacji lub modelowaniu, jednak jest ono przydatne – Sumerian współpracuje z plikami .obj i .fbx (wsparcie dla modeli stworzonych na silniku Unity zostanie dodane już wkrótce). Narzędzia pozwalają następnie na stworzenie wirtualnego narratora, za pomocą którego wprowadza się skryptowanie sceny. Narrator prowadzi fabułę za pomocą rozmów z graczem i odpowiadania na jego zachowanie. Gotowa aplikacja przechowywana jest w chmurze.

Ze względu na bardzo prostą konstrukcję kreatora, Sumerian przeznaczony jest głównie dla początkujących deweloperów VR. Może on również służyć do tworzenia prostych aplikacji przez małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie zawsze mogą sobie pozwolić na zlecenie stworzenia programu firmie zewnętrznej. Serwis jest na razie w fazie pierwszych testów i jest otwarty dla osób posiadających konto w usłudze Amazon Web Services.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne