Połącz się z nami

Newsy

Klocki LEGO Super Mario otrzymają interaktywne figurki

Super Mario Maker 2, tylko w rzeczywistości.

LEGO i Nintendo – samo to połączenie zwiastuje mnóstwo frajdy dla najmłodszych (i nie tylko). Producent klocków i deweloper zaprezentowali właśnie efekt swojej współpracy: zestaw LEGO Super Mario, który pozwoli przenieść świat gry do naszych domów.

Pomysł jest prosty – pozwolić dzieciakom budować własne poziomy Lego, które następnie będą mogły przechodzić za pomocą interaktywnej figurki Mario. Do ich dyspozycji oddane zostaną klocki przedstawiające wszystkie elementy świata gry: charakterystyczne zielone rury, wrogowie, pudełka ze znakiem zapytania czy chorągiewki sygnalizujące koniec poziomu. Na zaprezentowanym przez LEGO wideo możemy zauważyć, że wybrane elementy otrzymały tagi RFID.

Dołączona do zestawu figurka Mario jest większa od klasycznych ludzików LEGO, a ponadto ma dwa ekrany i głośnik, za pomocą których komunikuje swoje interakcje z wykorzystanymi klockami – jeśli wykonamy nią skaczący ruch nad jednym z wrogów, zostanie to uznane za jego pokonanie, a wąsaty hydraulik nagrodzi nas uśmiechem i wesołą melodyjką; przypadkowe wejście na „płonący” klocek spowoduje natomiast utratę życia (na szczęście po drodze zbierzemy dające dodatkowe życie grzybki 1-Up).

LEGO nie zdradziło, kiedy klocki LEGO Super Mario trafią do sklepów i ile zapłacimy za poszczególne zestawy. Według nieoficjalnych, opublikowanych na Instagramie informacji, premiera zaplanowana jest na sierpień 2020, a ceny będą wahały się od 10 EUR (ok. 44 PLN) do 60 EUR (ok. 262 PLN) – ten ostatni zestaw ma składać się z aż 231 części.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kwiecień w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Astro Slide 5G – smartfon, palmtop i laptop w jednym

Newsy

Pokémon Go i inne tytuły Niantic w wersji do gry stacjonarnej

Newsy

Sound United ogłasza kompatybilność z oprogramowaniem usługi Roon dla 59 produktów Denon i Marantz

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!