Połącz się z nami

Newsy

iRobot prezentuje przyszłość sprzątania

Nowe roboty sprzątające mogą się porozumiewać między sobą.

iRobot Corporation, lider w dziedzinie domowej robotyki, za sprawą autoryzowanego importera i dystrybutora w Polsce – firmy DLF Sp. z o.o. – wprowadza nowe, przełomowe produkty. Robot odkurzający Roomba s9+ współpracuje ze stacją Clean Base, która automatycznie opróżnia pojemnik na brud robota, a w połączeniu z nową formą, która optymalizuje sprzątanie w rogach jest obecnie najbardziej inteligentnym, efektywnym i najlepiej sprzątającym robotem w gamie produktowej Roomba. Z kolei robot mopujący Braava jet m6, dzięki zaawansowanej nawigacji oraz zdolności mapowania, jest w stanie posprzątać wiele pomieszczeń i dużych powierzchni. Wspólnie dwa nowe roboty wykorzystują technologię Imprint Link, aby wymieniać ze sobą informacje i automatycznie wykonywać swoje zadania po sobie, bez ingerencji użytkownika.

“W 2018 roku iRobot wprowadził funkcję pamięci przestrzeni oraz automatyczne opróżnianie zbiornika w robotach odkurzających Roomba, przenosząc samodzielność robotów na wyższy, bardziej bezobsługowy poziom, niedostępny w innych robotach konsumenckich.” powiedział Colin Angle, Prezes i Dyrektor Generalny firmy iRobot. “Wraz z wprowadzeniem robotów Roomba s9+ oraz Braava jet m6, iRobot postawił kolejny krok milowy w kategorii robotów domowych. Użytkownicy już nie tylko mogą zapomnieć o odkurzaniu na długie tygodnie, ale również roboty odkurzające oraz mopujące mogą współpracować – automatycznie odkurzając a następnie mopując –  bez żadnego wysiłku ze strony użytkownika.”

“Robot odkurzający Roomba s9+ oraz robot mopujący Braava jet m6 są najbardziej zaawansowanymi robotami, jakie iRobot kiedykolwiek zbudował i obecnie najlepszym zestawem robotów domowych na rynku.” powiedział Christian Cerda, Dyrektor Operacyjny w firmie iRobot. “Klienci, którzy wymagają najwyższej efektywności i dokładności docenią najwyższą moc ssania robota Roomba s9+ oraz jego zdolność odkurzania głęboko w rogach.  Inteligencja mapowania i nawigowania robota Braava jet m6 wraz z zaawansowanymi funkcjami mopowania, umożliwią wykonanie pracy w całym domu.”

Roomba s9+ przylega do krawędzi i narożników

Roomba s9+ z zaawansowanym czujnikiem 3D oraz  stacją Clean Base, która automatycznie opróżnia pojemnik robota, oferuje najbardziej efektywne sprzątanie [1]. W ramach technologii PerfectEdge pracują dwie, 30 procent szersze [2] gumowe, obracające się przeciwbieżnie szczotki oraz specjalnie zaprojektowana wirująca szczotka boczna. Osadzone na ruchomej głowicy czyszczącej dwie gumowe szczotki główne pozostają w stałym kontakcie z każdego rodzaju podłożem. Specjalnie zaprojektowana, 5-ramienna szczotka do narożników efektywnie zbiera zabrudzenia wzdłuż ścian oraz z rogów, kierując je na ścieżkę pracy robota.

Roomba s9+ może pochwalić się niezwykle efektywnym systemem czyszczącym z siłą ssania do 40 razy większą [3] niż poprzednie generacje. Kiedy Roomba s9+ wykryje dywany czy wykładziny, wówczas aktywuje technologię Power Boost, aby automatycznie zwiększyć moc ssania i wydobyć zabrudzenia tkwiące głęboko w strukturze włókien.

Opatentowany przez iRobot system nawigacji iAdapt 3.0 z technologią mapowania przestrzeni vSLAM pomaga robotowi Roomba s9+ efektywnie poruszać się po domu i wiedzieć, które miejsca zostały już posprzątane, a które wymagają jeszcze pracy. Roomba s9+ wyposażona została w nowy, zaawansowany czujnik 3D, który w sposób ciągły (25 razy na sekundę) monitoruje obiekty znajdujące się przed robotem, aby jeszcze lepiej orientował się w przestrzeni i efektywnie sprzątał w rogach. Dzięki opatentowanej technologii Imprint Smart Mapping, Roomba s9+ uczy się rozkładu pomieszczeń w domu, oddając w ręce użytkownika pełną kontrolę nad tym, które pomieszczenia mają być posprzątane, we wskazanym czasie. Robot może zostać zaprogramowany do pracy w określonych godzinach z poziomu aplikacji iRobot HOME lub uruchomiony przyciskiem CLEAN. Użytkownicy mogą również zainicjować proces sprzątania za pośrednictwem komend głosowych dzięki integracji z systemami Alexa czy Google Assistant.

Roomba s9+ została wyposażona w jedyny w swoim rodzaju system antyalergiczny. Posiada wysoce-efektywny filtr, który podczas pracy robota zatrzymuje w jego zbiorniku 99 procent cząsteczek pleśni, pyłków i alergenów roztoczy kurzu. Kiedy robot skończy odkurzać, wróci do stacji Clean Base, aby automatycznie opróżnić pojemnik na brud. Instalowany w niej worek zatrzymuje szkodliwe cząsteczki i jest w stanie pomieścić zawartość 30 zbiorników robota.

Braava jet m6 mopuje kilka pomieszczeń i duże powierzchnie

Robot mopujący Braava jet m6 zapewni czyste i świeże podłogi w całym domu. Wystarczy, że użytkownik wybierze odpowiednią nakładkę – mycie bądź zamiatanie, a robot zajmie się całą resztą. Podobnie jak Roomba s9+, Braava jet m6 używa nawigacji iAdapt 3.0, technologii vSLAM oraz inteligentnych map Imprint. Dzięki temu uczy się planu domu oraz daje użytkownikowi możliwość pełnej kontroli nad tym, kiedy i jakie pomieszczenie ma być sprzątnięte. Robot może być uruchamiany za pośrednictwem ustalanego w aplikacji iRobot HOME harmonogramu pracy lub poprzez naciśnięcie przycisku CLEAN. Użytkownicy mogą też sterować robotem za pomocą asystentów głosowych. Funkcja ta jest możliwa dzięki sparowaniu robota z urządzeniami obsługującymi Alexa lub Google Assistant.

Idealny do podłóg twardych takich jak kafelki, panele czy kamień, robot mopujący Braava jet m6 dzięki swojemu designowi, pozwala na dotarcie do wszelkich zakamarków. Używając zaawansowanej technologii nawigacji, robot efektywnie sprząta omijając dywany, chodniki i inne przeszkody. Jeśli robot zdiagnozuje wyczerpującą się baterię, samodzielnie powróci do stacji dokującej, żeby się naładować, a następnie dokończyć cykl mopowania.

W trybie pracy na mokro, precyzyjny spryskiwacz rozprowadza wodę, a nakładki mopujące zbierają lepki brud [4]. Użytkownicy robota Braava jet m6 mogą skorzystać także ze specjalnego płynu do mycia twardych podłóg o świeżym zapachu. W trybie pracy na sucho nakładki zbierają z podłogi kurz czy sierść zwierząt, które osadzają się niej.

Kiedy robot Braava jet m6 skończy swój proces sprzątania, użytkownik nie musi martwić się o kontakt z brudnymi nakładkami. Jedyne co należy zrobić, to umieścić robota nad koszem i nacisnąć przycisk zwalniający nakładkę. Aplikacja iRobot HOME po skończonym cyklu pracy pokazuje mapę z obszarem pracy robota oraz pozostałe statystyki dotyczące sprzątania.

Dynamiczny duet: robot odkurzający Roomba i mopujący Braava

Wraz z prezentacją nowych modeli Roomba s9+ i Braava jet m6, iRobot robi kolejny krok w kierunku automatyzacji sprzątania. Technologia Imprint Link zapewnia komunikację między robotami, aby automatycznie informowały się o skończonej pracy i możliwości wykonania kolejnej – odkurzanie, następnie mopowanie. Wszystko bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika.

Roboty można zaprogramować na wspólne sprzątanie w aplikacji iRobot HOME, gdzie możliwe jest również wskazanie określonego pomieszczenia do sprzątania. Gdy tylko Roomba s9+ skończy sprzątanie danego zakresu pomieszczeń, Braava jet m6 automatycznie opuści swoją stację dokującą i rozpocznie proces mopowania. Użytkownik otrzyma powiadomienie, gdy odkurzanie i mopowanie zostaną zakończone. Technologia Imprint Link współpracuje również z robotami Roomba serii i7.

Dostępność

Robot odkurzający Roomba s9+ ze stacją Clean Base będzie dostępny w Polsce od 12 lipca 2019 r. w sugerowanej cenie katalogowej 6 799 PLN.

Robot mopujący Braava jet m6 będzie dostępny w Polsce od 12 lipca 2019 r. w sugerowanej cenie katalogowej 3 199 PLN.

[1] W porównaniu do modeli Roomba 980, e5 oraz i7
[2] W porównaniu do modeli Roomba serii 600
[3] W porównaniu do modeli Roomba serii 600 z systemem AeroVac
[4] Testowane w trybach spot i clean

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

34 komentarze

34 Comments

 1. between

  30/05/2019 dnia 08:42

  ale to wszystko zarąbiście brzmi naprawdę technologia na najwyższym poziomie, irobot deklasuje konkurencję jak nic

  • Arek

   09/06/2019 dnia 13:17

   no i trzeba przyznać, że wreszcie jakiś fajny śmiały ruch w stronę designu 🙂 dla mnie bomba

  • Natan

   19/11/2019 dnia 11:43

   Otóż to. Wygląd, jakość sprzętu i rozwoj. Warto wspierać firmy które tak dbają o klientów

 2. Jacek

  30/05/2019 dnia 09:38

  jednym słowem – mega. kurczę, irobot zawsze był dobrą marką ale ostatnio wyskoczył nieźle do przodu!

  • Dragon

   09/06/2019 dnia 13:18

   na pewno wreszcie odważny ruch z tym nowym lookiem, mi się od razu spodobał najbardziej ze wszystkich dotychczasowych modeli

  • Inka

   10/11/2019 dnia 16:43

   Jestem zdecydowanie za takimi rozwiązaniami. Uwielbiam roombe, teraz odkładam na brava 🙂

   • Unika

    19/11/2019 dnia 18:27

    Roomba to naprawdę innowacyjne rozwiązanie w domu. Ja jak najbardziej na tak jestem

 3. Nina Wiśniewska

  30/05/2019 dnia 10:22

  dla mnie brzmi rewelka bo cieszę się, że ciągle coś rozwijają, szczerze trochę szkoda, że chińskie to potem kradną i w tandetnej jakości zaśmiecają rynek. Ja mam stara roombe 675 i jest nie do zajechania

 4. Nowak

  30/05/2019 dnia 10:34

  „może pochwalić się niezwykle efektywnym systemem czyszczącym z siłą ssania do 40 razy większą”to jest ciekawe i ciekawe jak z głośnością, mój 980 irobt wydaje sie bardzo już mocny w sensie własnie siły

  • Zosia

   28/07/2019 dnia 09:02

   Bardzo fajny zestaw. Mam już roombe, więc chyba czas na braava

 5. Boa

  31/05/2019 dnia 18:21

  Już myślałem, że i7+ jest ekstra, a tu taka nowinka, w połączeniu z Braava to będą chyba nierozłączni kumple.

 6. Dmowski

  01/06/2019 dnia 06:31

  patrząc na to co w ostatnich miesiącach puszcza irobot to szacun. coraz to nowsze modele i to nie jakieś ‚odświeżenie’ tylko faktycznie wdrażanie nowych rozwiązań. brawa!

  • Karina

   08/10/2019 dnia 09:29

   Dokładnie tak. Te odkurzacze to totalny sztos. Sama chce się skusić na ten mopujący

 7. SugarBabjbe

  01/06/2019 dnia 11:25

  „Opatentowany przez iRobot system nawigacji iAdapt 3.0 z technologią mapowania przestrzeni vSLAM” to brzmi tak technologicznie, że ciezko mi się odnieść ale powiem tylko ze starszy 966 nawiguje u mnie na 90 m2 DOSKONALE

 8. Marzenka90

  01/06/2019 dnia 11:51

  no na ten mopujący od dawna poluje i na pewno musi być to irobot bo tylko do nich mam zaufanie

 9. Grzesiek

  01/06/2019 dnia 11:52

  „docenią najwyższą moc ssania robota Roomba s9+ ” mi tez się wydaję ze irobot zawsze był w tym przodujący, a jednak ta moc to najważniejsze.

 10. Darius

  01/06/2019 dnia 11:53

  o rany jak to już poszło do przodu a ja cały czas na 886 „jeżdzę”, no może pora odświerzyć zestaw

  • Emilek

   09/06/2019 dnia 13:20

   no i co?:P jak ja mam 50 m2 kwadratowych i tez starszy bo 675 i cały czas daje radę jak nowy

 11. Michał

  01/06/2019 dnia 11:55

  poczekam chwilkę jak stanieje i zrobię tak jak znajomi pewnie, stry roomba pójdzie do rodziców a kupimy tego

 12. Szymon

  02/06/2019 dnia 05:35

  a ja chce zobaczyc go na zywo i przekonac sie czy faktycznie jest tak genialny, zakupilem niedawno i7+ i to jest juz mistrzostwo, a co dopiero takie polaczenie

 13. Młoda

  02/06/2019 dnia 11:52

  co by tu zrobić żeby narzeczonego namówić żeby mi te cuda kupił? 😉

 14. wero87

  03/06/2019 dnia 07:21

  Na wstępie napisze: jestem bardzo ciekawa czy ten komentarz zostanie po tym co napsize.
  Cieszę się, ze ta technologia idzie tak do przodu ale przy dzisijeszych czasach to:
  – cena jest bardzo wysoka
  – przy małych dzieciach już dwa roboty poustawiane nei wchodzą w grę
  – dwa psy, kot, długie włosy… musiałabym co chwile wymieniać ten worek, czyli żadne to ułatwienie, bo w niczym mnie nie wyręczy.

  Pytanie: czy brava wie, że ma nie wjeżdzać na dywany?? czy ustawia sie w nije sciane?
  Jak ich integracja wyglada kiedy używane są na dwóch piętrach?
  Czarne powierzchnie – czy dalej są to spadki???

  • Angelika

   04/06/2019 dnia 17:51

   bez przesady z tym workiem 😀 ja przy dwóch kotach i małym dziecku w i7+ wymieniam raz na tydzień a i to tylko po to, ze jestem pedantką 😀

 15. Maksymiliaaan

  12/06/2019 dnia 18:28

  nie spodziewałem się, że tak szybko wyjdzie kolejny robot i to taki, irobot brawa dla Was!

 16. ajrin

  20/06/2019 dnia 22:28

  wow jak czytam te nazwy każdej technologi heh…no dla mnie proste, sprząta mopuje i ja mam spokój:P No, mój na razie tylko sprząta, mam e5 roomba

 17. Ewelka

  21/06/2019 dnia 14:49

  właśnie rozgladam się za czymś mopującym od irobot, ciekawe jak na testach wypadnie ta nowa braava

 18. imho

  10/07/2019 dnia 17:55

  Irobot zostawia konkurencję daleko w tyle jeśli chodzi o wdrażanie nowych technologii. Mam i7+ i często steruję nim głosowo, mocno zasysa ale nie rysuje podłogi.

 19. Marysia

  21/07/2019 dnia 08:26

  odkurzacz automat to najlepszy wybór, ja mam Irobota Roomba, robi świetną robotę, o nic się nie muszę martwić.

 20. Andzia

  27/07/2019 dnia 09:25

  Roomba mega idzie do przodu, jednak bezkonkurencyjna marka, sama mam robota e5 jak bede kiedys wymieniać na pewno zostanę wierna producentowi

 21. Milka

  27/07/2019 dnia 12:34

  Ten robot mopujący naprawde zachwyca, musze porozmawiać z meżem o jego zakupie.

 22. Zmorka

  09/09/2019 dnia 23:14

  ej ten wygląda Calssy, chętnie bym chciała by mi taki jeździł po domu

 23. Silje

  23/12/2019 dnia 23:49

  Roomba to idealny przykład na to, że warto podążać za rozwojem technologii. Roomba niesamowicie ułatwia zycie i sprawia, że dom lśni czystością. Warto!

 24. Fliss

  23/12/2019 dnia 23:53

  Nie umialabym żyć bez roomby. Wygoda, komfort i lepsze zycie jakie zapewnia ten odkurzacz są warte tych pieniędzy.

 25. Nicol

  01/02/2020 dnia 19:23

  idealne polaczenie Tomba i brava <3

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

iRobot prezentuje Roombę i3+

Newsy

TEST: tedee

Testy

iRobot Genius – sztuczna inteligencja dla robotów sprzątających

Newsy

TEST: Imou Ranger IQ

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!