Połącz się z nami

Newsy

HTC być może będzie produkowało urządzenia Nexus przez 3 lata

Tajwański producent stałby się pierwszą w historii firmą, z którą Google nawiązałoby tego typu współpracę.

Najnowsza plotka w świecie smartfonów głosi, iż HTC ma szansę stać się jedynym producentem urządzeń z linii Google Nexus na okres trzech kolejnych lat. Jeśli pogłoski te okazałyby się prawdą, tajwański producent stałby się pierwszą w historii firmą, z którą Google nawiązałoby tego typu współpracę.

Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu MyDrivers firma HTC ma stać się wyłącznym producentem urządzeń Nexus przez trzy kolejne lata. Już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze głosy, iż tegoroczne iteracje smartfonów z linii Nexus wykona wyłącznie HTC. W zeszłym roku do spółki zajęły się tym firmy LG i Huawei. Jeśli rzeczywiście tegoroczne urządzenia zostaną przygotowane przez HTC, to zaistnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż trzyletni plan współpracy może stać się faktem.

Plotki o takiej decyzji budzą jednak spore wątpliwości z uwagi na bardzo słabą obecnie pozycję HTC na rynku. Ten niegdyś dominujący producent od kilku lat zalicza kolejne wpadki marketingowe i sprzętowe. W związku z tym istnieje spore zagrożenie, iż HTC być może odejdzie w pewnym momencie od produkcji smartfonów na rzecz urządzeń VR. Byłaby to oczywiście wielka strata dla wielu potencjalnych użytkowników, gdyż poza kilkoma rażącymi niedociągnięciami, urządzenia tajwańskiego producenta charakteryzują się świetną jakością wykonania i solidnym oprogramowaniem. Czas pokaże, czy HTC rzeczywiście trafiło się tym razem złote, a nie zgniłe jajo.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wyciekła specyfikacja HTC Desire 20 Pro

Newsy

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

Google prezentuje aplikację do dystansowania społecznego Sodar

Newsy

XRSpace Mova – headset VR z modemem 5G

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!