Połącz się z nami

Newsy

HTC być może będzie produkowało urządzenia Nexus przez 3 lata

Tajwański producent stałby się pierwszą w historii firmą, z którą Google nawiązałoby tego typu współpracę.

Opublikowane

dnia

Najnowsza plotka w świecie smartfonów głosi, iż HTC ma szansę stać się jedynym producentem urządzeń z linii Google Nexus na okres trzech kolejnych lat. Jeśli pogłoski te okazałyby się prawdą, tajwański producent stałby się pierwszą w historii firmą, z którą Google nawiązałoby tego typu współpracę.

Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu MyDrivers firma HTC ma stać się wyłącznym producentem urządzeń Nexus przez trzy kolejne lata. Już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze głosy, iż tegoroczne iteracje smartfonów z linii Nexus wykona wyłącznie HTC. W zeszłym roku do spółki zajęły się tym firmy LG i Huawei. Jeśli rzeczywiście tegoroczne urządzenia zostaną przygotowane przez HTC, to zaistnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż trzyletni plan współpracy może stać się faktem.

Plotki o takiej decyzji budzą jednak spore wątpliwości z uwagi na bardzo słabą obecnie pozycję HTC na rynku. Ten niegdyś dominujący producent od kilku lat zalicza kolejne wpadki marketingowe i sprzętowe. W związku z tym istnieje spore zagrożenie, iż HTC być może odejdzie w pewnym momencie od produkcji smartfonów na rzecz urządzeń VR. Byłaby to oczywiście wielka strata dla wielu potencjalnych użytkowników, gdyż poza kilkoma rażącymi niedociągnięciami, urządzenia tajwańskiego producenta charakteryzują się świetną jakością wykonania i solidnym oprogramowaniem. Czas pokaże, czy HTC rzeczywiście trafiło się tym razem złote, a nie zgniłe jajo.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne