Połącz się z nami

Newsy

Honda padła ofiarą ataku ransomware

Produkcja w niektórych fabrykach wstrzymana na cały dzień.

Ataki cyberprzestępców dotyczą wszystkich gałęzi przemysłu, także motoryzacji. Boleśnie przekonała się o tym Honda, która musiała wstrzymać produkcję i systemy obsługi klienta z powodu groźnego ataku typu ransomware.

Do ataku doszło w poniedziałek, kiedy to firma wykryła podejrzaną aktywność na swoich wewnętrznych serwerach w Tokio. Sytuacja szybko okazała się na tyle poważna, że produkcja w zakładach na całym świecie została wstrzymana, a praca globalnego centrum obsługi klienta tymczasowo zawieszona. Problem jest powoli rozwiązywany, ale na chwilę obecną nie wszystkie fabryki podjęły działalność. Honda poinformowała o ponownym starcie produkcji w Turcji, Indiach i Brazylii, ale funkcjonalność fabryki samochodów i silników w Ohio wciąż nie została w pełni przywrócona.

Producent nie zdradza zbyt wielu szczegółów dotyczących ataku; firma poinformowała jedynie, że w jego wyniku nie wyciekły żadne prywatne informacje dotyczące pracowników lub klientów Hondy, a jego skutki są właśnie naprawiane. Wykorzystana przez hakerów metoda włamania pozostaje nieznana, chociaż specjaliści od cyberbezpieczeństwa wskazują na atak za pomocą ransomware Snake. Oprogramowanie to szyfruje pliki i dokumenty, obiecując przywrócenie ich do stanu pierwotnego po uiszczeniu odpowiedniego okupu, najczęściej wypłacanego w kryptowalutach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Super Nintendo World zostanie otwarty w lutym 2021

Newsy

Wielka Brytania zabrania instalacji infrastruktury 5G od Huawei

Newsy

TEST: Google Nest Audio

Testy

TEST: Creative Outlier Active V2

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!