Połącz się z nami

Newsy

Google zapyta o to, z której przeglądarki chcemy korzystać

Przełom dla użytkowników Androida w Europie.

Opublikowane

dnia

Oskarżenia o praktyki monopolistyczne to nie przelewki – mogą prowadzić do poważnych kar. Teraz Google, chcąc uniknąć dalszych kar ze strony Komisji Europejskiej, zapyta nas, z której przeglądarki mobilnej chcemy korzystać.

Na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja o tym, że Google Chrome i Google Search już wkrótce przestaną być domyślnymi produktami instalowanymi na dostępnych w Europie urządzeniach z Androidem. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, już teraz każdy użytkownik może wybrać dowolną przeglądarkę i wyszukiwarkę oraz zainstalować je na swoim telefonie. Do tej pory Google nie informowało, że taka możliwość istnieje, co ma się zmienić już wkrótce. Nowi i obecni użytkownicy telefonów z Androidem zostaną wprost zapytani, z których aplikacji chcą korzystać. Nie wiadomo, w jaki sposób zostanie zadane to pytanie, i jakie programy zostaną podane jako alternatywa dla produktów Google. Zmiana ma zostać wprowadzona w ciągu najbliższych miesięcy – dokładna data pozostaje nieznana.

„Promocja” konkurencyjnych aplikacji to wynik ogromnych kar finansowych, jakie zostały nałożone na Google przez Komisję Europejską. Przyczyną była domyślna instalacja przeglądarki Chrome, sklepu Play i wyszukiwarki Search na każdym nowym urządzeniu z Androidem, co zostało uznane za przejaw nieuczciwej konkurencji. W odpowiedzi na żądania KE, Google zdecydowało się na zmianę sposobu licencjonowania swoich produktów, które teraz są niezależne od licencji na korzystanie z Androida. Pytanie użytkowników o to, które apki chcą zainstalować na swoich urządzeniach, jest kontynuacją działań mających na celu przekonanie organów unijnych, że Google do serca wzięło sobie nałożoną na nie karę.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne