Połącz się z nami

Newsy

Google zapyta o to, z której przeglądarki chcemy korzystać

Przełom dla użytkowników Androida w Europie.

Opublikowane

dnia

Oskarżenia o praktyki monopolistyczne to nie przelewki – mogą prowadzić do poważnych kar. Teraz Google, chcąc uniknąć dalszych kar ze strony Komisji Europejskiej, zapyta nas, z której przeglądarki mobilnej chcemy korzystać.

Na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja o tym, że Google Chrome i Google Search już wkrótce przestaną być domyślnymi produktami instalowanymi na dostępnych w Europie urządzeniach z Androidem. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, już teraz każdy użytkownik może wybrać dowolną przeglądarkę i wyszukiwarkę oraz zainstalować je na swoim telefonie. Do tej pory Google nie informowało, że taka możliwość istnieje, co ma się zmienić już wkrótce. Nowi i obecni użytkownicy telefonów z Androidem zostaną wprost zapytani, z których aplikacji chcą korzystać. Nie wiadomo, w jaki sposób zostanie zadane to pytanie, i jakie programy zostaną podane jako alternatywa dla produktów Google. Zmiana ma zostać wprowadzona w ciągu najbliższych miesięcy – dokładna data pozostaje nieznana.

„Promocja” konkurencyjnych aplikacji to wynik ogromnych kar finansowych, jakie zostały nałożone na Google przez Komisję Europejską. Przyczyną była domyślna instalacja przeglądarki Chrome, sklepu Play i wyszukiwarki Search na każdym nowym urządzeniu z Androidem, co zostało uznane za przejaw nieuczciwej konkurencji. W odpowiedzi na żądania KE, Google zdecydowało się na zmianę sposobu licencjonowania swoich produktów, które teraz są niezależne od licencji na korzystanie z Androida. Pytanie użytkowników o to, które apki chcą zainstalować na swoich urządzeniach, jest kontynuacją działań mających na celu przekonanie organów unijnych, że Google do serca wzięło sobie nałożoną na nie karę.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne