Połącz się z nami

Newsy

Google zapyta o to, z której przeglądarki chcemy korzystać

Przełom dla użytkowników Androida w Europie.

Opublikowane

dnia

Oskarżenia o praktyki monopolistyczne to nie przelewki – mogą prowadzić do poważnych kar. Teraz Google, chcąc uniknąć dalszych kar ze strony Komisji Europejskiej, zapyta nas, z której przeglądarki mobilnej chcemy korzystać.

Na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja o tym, że Google Chrome i Google Search już wkrótce przestaną być domyślnymi produktami instalowanymi na dostępnych w Europie urządzeniach z Androidem. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, już teraz każdy użytkownik może wybrać dowolną przeglądarkę i wyszukiwarkę oraz zainstalować je na swoim telefonie. Do tej pory Google nie informowało, że taka możliwość istnieje, co ma się zmienić już wkrótce. Nowi i obecni użytkownicy telefonów z Androidem zostaną wprost zapytani, z których aplikacji chcą korzystać. Nie wiadomo, w jaki sposób zostanie zadane to pytanie, i jakie programy zostaną podane jako alternatywa dla produktów Google. Zmiana ma zostać wprowadzona w ciągu najbliższych miesięcy – dokładna data pozostaje nieznana.

„Promocja” konkurencyjnych aplikacji to wynik ogromnych kar finansowych, jakie zostały nałożone na Google przez Komisję Europejską. Przyczyną była domyślna instalacja przeglądarki Chrome, sklepu Play i wyszukiwarki Search na każdym nowym urządzeniu z Androidem, co zostało uznane za przejaw nieuczciwej konkurencji. W odpowiedzi na żądania KE, Google zdecydowało się na zmianę sposobu licencjonowania swoich produktów, które teraz są niezależne od licencji na korzystanie z Androida. Pytanie użytkowników o to, które apki chcą zainstalować na swoich urządzeniach, jest kontynuacją działań mających na celu przekonanie organów unijnych, że Google do serca wzięło sobie nałożoną na nie karę.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne