Połącz się z nami

Newsy

Premiera nowych AirPods od Apple

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki teraz także z bezprzewodowym etui.

Opublikowane

dnia

W tym tygodniu Apple ma dla nas jeszcze jedną premierę. Tym razem chodzi o ulepszone słuchawki AirPods, które otrzymały udoskonaloną integrację z Siri i bezprzewodowe etui do ładowania.

Sercem odświeżonych AirPods jest czip H1. Został on zaprojektowany specjalnie z myślą o prawdziwie bezprzewodowych słuchawkach i ma wpłynąć na wiele czynników, w tym długość rozmów na jednym ładowaniu (ma ona wydłużyć się o około godzinę) i szybsze parowanie z urządzeniami. Przełączanie ich pomiędzy na przykład iPhonem a iPadem ma być teraz dwa razy szybsze. Ponadto AirPods nareszcie otrzymały obsługę komendy „Hej, Siri” – poprzednio do uruchomienia wirtualnej asystentki niezbędne było dotknięcie słuchawek. Będzie ona potrafiła wszystko to, co w wersjach na inne urządzenia Apple.

Kolejną nowością jest bezprzewodowe etui ładujące, które obsługuje standard Qi. Aby naładować za jego pomocą AirPods, wystarczy położyć etui ze słuchawkami na kompatybilnej ładowarce bezprzewodowej – oczywiście można skorzystać również ze złącza Lightning. Produkt współpracuje także z poprzednią generacją AirPods. W wersji podstawowej nowe słuchawki będą dostępne ze znanym, ładowanym przewodowo etui w cenie 800 PLN. Możliwość korzystania ze standardu Qi będzie kosztowała nas nieco więcej: za zestaw słuchawki + etui zapłacimy 1 000 PLN, a za samo etui – 390 PLN.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne