Połącz się z nami

Newsy

6 miliardów „ludzi” korzysta z urządzeń mobilnych

Smartfony i tablety niewątpliwie zdobywają szturmem cały świat, ale czy nie bylibyście zaskoczeni, gdyby okazało się, blisko 85% globalnej populacji korzysta z mobilnych gadżetów? Według International Telecommunications Union aż 6 miliardów „ludzi” na całym świecie używa smartfona i/lub tabletu.

Nie zaskakuje jednak, że sami Chińczycy stanowią w tej grupie liczbę ok. 1 miliarda osób, podobnie zresztą jak mieszkańcy Indii. Te dwa kraje wraz z Brazylią i Meksykiem stanowią obecnie najbardziej dochodowe rynki dla branży telekomunikacyjnej,

Inne szacunki podają, że w 2011 roku z mobilnego internetu korzystało 1,1 miliarda ludzi. Liczba użytkowników  stacjonarnego internetu wzrosła w tym samym czasie o 11% – pod koniec roku 2011 ok. 2,3 miliarda ludzi na świecie miało dostęp do sieci.

Pomiędzy latami 2007-2010 w krajach rozwijających się zyski i inwestycje w sektorze telekomunikacyjnym wzrosły o 22%. Raport ITU podaje także, że koszt podłączenia internetu w Afryce jest niemal 7-krotnie wyższy niż w Ameryce, a takie kraje jak Norwegia czy Singapur oferują najtańsze przyłączenie do sieci.

Oczywiście te wszystkie dane są przesadzone, gdyż tak naprawdę 2,3 miliarda osób korzysta z urządzeń mobilnych, z czego na każdą taką osobę przypada 2,6 urządzenia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: TP-Link Archer AX20

Testy

Xiaomi pracuje nad bezprzewodowym ładowaniem 80 W

Newsy

Kolejny pomyślny start satelitów Starlink

Newsy

Google Pixel 5 i Pixel 4a 5G oficjalnie

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!