Połącz się z nami

Newsy

Epic Games usuwa wszystkie części Infinity Blade z AppStore

Przyczyną jest brak możliwości regularnego wsparcia dla tytułów.

Trylogia Infinity Blade była jednym z przełomowych tytułów w historii gier mobilnych – jako pierwsza gra na iOS wykorzystywała możliwości silnika Unreal Engine. Niestety, jej deweloper i wydawca Epic Games zdecydował się na ostateczne wycofanie gry z AppStore.

Infinity Blade po raz pierwszy pojawiło się na iOS w 2010 roku. Spośród innych tytułów mobilnych wyróżniało się zaawansowaną szatą graficzną, stworzoną za pomocą opracowanego przez Epic Games Unreal Engine. Gra w pełni wykorzystywała możliwości układów graficznych iPhone’ów, a jej spektakularny sukces zachęcił innych deweloperów do eksperymentowania z grafiką w tytułach przeznaczonych na smartfony.

Łącznie ukazały się trzy części tego RPG akcji. Ostatnia została wydana w 2013 roku, ale od jej premiery Epic Games oferowało graczom nieustanne wsparcie techniczne – aż do teraz. Deweloper wydał oficjalne oświadczenie, w którym informuje o wycofaniu tytułów z AppStore i zawieszeniu systemu mikropłatności. Przyczyną tej decyzji ma być brak czasu na regularne wspieranie gier – Epic Games i współpracujące z nim przy Infinity Blade studio Chair Entertainment są zajęte tworzeniem nowego tytułu mobilnego Spyjinx oraz rozwojem szalenie popularnego Fortnite’a.

Osoby, które kupiły którąkolwiek z części Infinity Blade, nie muszą obawiać się o los swoich kopii – gra ma pozostać grywalna w „najbliższej przyszłości”. Nie będą oni mogli jednak korzystać z systemu mikrotransakcji. Nowi gracze, którzy do tej pory nie mieli okazji na zapoznanie się z tytułem, niestety nie nadrobią już zaległości. Pozostanie im jedynie możliwość wymachiwania tytułowym Ostrzem Nieskończoności w Fortnite, w którym właśnie pojawiły się bronie białe.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Predator Helios, Predator Triton i Nitro otrzymają najnowsze procesory Intela i karty graficzne NVIDIA

Gaming

Amazon produkuje serial oparty na Falloucie

Gaming

Kompletny przewodnik: Nauka gry na klawiszach

Publikacje

Cyberpunk 2077 w nowym trailerze

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!