Połącz się z nami

Technologie

Google podaje nowe informacje na temat Stadia

Wiemy, ile zapłacimy za usługę i w co zagramy.

Opublikowane

dnia

Google uważa, że przyszłość gier leży w chmurze. Podczas specjalnej transmisji internetowej bliżej zaprezentowana została ich nowa usługa Stadia, która umożliwia strumieniowanie gier na różne urządzenia, w tym mobilne.

Początkowo aby korzystać z Google Stadia, użytkownik będzie musiał płacić miesięczny abonament Pro w wysokości 10 USD (ok. 38 PLN). W cenie opłaty otrzyma on dostęp do kilku darmowych tytułów (na przykład Destiny 2) oraz okazjonalne promocje na inne tytuły, które trzeba będzie osobno zakupić. Gry strumieniowane będą w jakości 4K i 60 kl./s, ale do ich prawidłowego działania potrzebne będzie łącze o przepustowości przynajmniej 35 Mb/s. Dla osób, które nie mają w domu ekranów 4K, atrakcyjniejszą opcją może być darmowy pakiet Stadia Base, umożliwiający strumieniowanie w 1080p i wymagający zakupu samych tytułów. Pakiet ten zostanie uruchomiony w 2020 roku.

Usługa ruszy w listopadzie tego roku, początkowo tylko w 14 krajach: Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Stanach Zjednoczonych (chociaż nie we wszystkich stanach), Szwecji, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Kolejne państwa, być może także Polska, zostaną nią objęte w 2020 roku. Użytkownicy, którzy dołączą do Stadia w 2019 roku, będą mogli zakupić specjalny pakiet Stadia Founder składający się z kontrolera Stadia, trzymiesięcznego abonamentu Pro dla użytkownika i jednego znajomego oraz Chromecasta Ultra. Kosztuje on 130 USD (ok. 490 PLN).

W jakie gry zagramy na Stadia? Gogle pochwaliło się całkiem imponującą listą tytułów, zawierającą zarówno popularne tytuły z ostatnich miesięcy (Metro Exodus, Mortal Kombat 11, Assassin’s Creed Odyssey), jak i gorące nadchodzące premiery (Baldur’s Gate 3 od Larian Studios czy Borderlands 3 od Gearbox i 2K). W kilka gier zagramy tylko na Stadii: Gylt studia Tequila Works i stworzone przez Coatsink Get Packed. Usługa umożliwi strumieniowanie ich na telewizory, komputery, tablety czy smartfony, chociaż początkowo będzie dostępna jedynie na telefonach Pixel 3 i Pixel 3a.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne