Połącz się z nami

Technologie

Google podaje nowe informacje na temat Stadia

Wiemy, ile zapłacimy za usługę i w co zagramy.

Opublikowane

dnia

Google uważa, że przyszłość gier leży w chmurze. Podczas specjalnej transmisji internetowej bliżej zaprezentowana została ich nowa usługa Stadia, która umożliwia strumieniowanie gier na różne urządzenia, w tym mobilne.

Początkowo aby korzystać z Google Stadia, użytkownik będzie musiał płacić miesięczny abonament Pro w wysokości 10 USD (ok. 38 PLN). W cenie opłaty otrzyma on dostęp do kilku darmowych tytułów (na przykład Destiny 2) oraz okazjonalne promocje na inne tytuły, które trzeba będzie osobno zakupić. Gry strumieniowane będą w jakości 4K i 60 kl./s, ale do ich prawidłowego działania potrzebne będzie łącze o przepustowości przynajmniej 35 Mb/s. Dla osób, które nie mają w domu ekranów 4K, atrakcyjniejszą opcją może być darmowy pakiet Stadia Base, umożliwiający strumieniowanie w 1080p i wymagający zakupu samych tytułów. Pakiet ten zostanie uruchomiony w 2020 roku.

Usługa ruszy w listopadzie tego roku, początkowo tylko w 14 krajach: Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Stanach Zjednoczonych (chociaż nie we wszystkich stanach), Szwecji, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Kolejne państwa, być może także Polska, zostaną nią objęte w 2020 roku. Użytkownicy, którzy dołączą do Stadia w 2019 roku, będą mogli zakupić specjalny pakiet Stadia Founder składający się z kontrolera Stadia, trzymiesięcznego abonamentu Pro dla użytkownika i jednego znajomego oraz Chromecasta Ultra. Kosztuje on 130 USD (ok. 490 PLN).

W jakie gry zagramy na Stadia? Gogle pochwaliło się całkiem imponującą listą tytułów, zawierającą zarówno popularne tytuły z ostatnich miesięcy (Metro Exodus, Mortal Kombat 11, Assassin’s Creed Odyssey), jak i gorące nadchodzące premiery (Baldur’s Gate 3 od Larian Studios czy Borderlands 3 od Gearbox i 2K). W kilka gier zagramy tylko na Stadii: Gylt studia Tequila Works i stworzone przez Coatsink Get Packed. Usługa umożliwi strumieniowanie ich na telewizory, komputery, tablety czy smartfony, chociaż początkowo będzie dostępna jedynie na telefonach Pixel 3 i Pixel 3a.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozszerzona rzeczywistość na Igrzyskach Olimpijskich 2020 r.

Dodatkowe informacje wyświetlane w czasie rzeczywistym ułatwią śledzenie zmagań.

Opublikowane

dnia

Jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią odsłaniane są towarzyszące jej technologie. Intel i Alibaba zaproponowali właśnie nową technologię śledzenia sportowców w 3D, która urozmaici transmisje na żywo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Vision Mercedes Simplex – nietypowy koncept

Oparty na modelu 35 PS z 1901 roku.

Opublikowane

dnia

Auta koncepcyjne kojarzą nam się przeważnie z supernowoczesnymi pojazdami przyszłości, ale w przypadku Vision Mercedes Simplex inspiracja pochodzi sprzed ponad stulecia. Odpowiada on na palące pytanie, jak wyglądałyby pierwsze, klasyczne samochody w nowoczesnym kontekście.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

The Frame: ponad 1200 dzieł sztuki dostępnych w Art Store

Kolekcja Art Store wzbogaciła się m.in. o dzieła autorów z Chile i Polski.

Opublikowane

dnia

przez

The Frame, jako koncept telewizora, który jednocześnie stanowi nowoczesną platformę dostępu do sztuki, cały czas ewoluuje. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że kolekcja dostępna w ramach sklepu ze sztuką, czyli Samsung Art Store, wzbogaciła się o kolejne dzieła – jest ich już ponad 1200. Wśród nowości znajdziemy prace artystów z Polski i Chile.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne