Połącz się z nami

Newsy

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

Aktualizacja dodaje przede wszystkim nowe opcje aparatu. Najważniejszą z nich jest możliwość rozmycia tła na dowolnym zdjęciu w aplikacji Google Photos. Co ciekawe, dotyczy ona nie tylko fotek wykonanych za pomocą Pixela, ale także zdjęć archiwalnych. Stopień rozmycia tła można dostosować do swojego gustu, a fotkę nadpisać lub zapisać jako kopię. Udoskonalone zostały także wideorozmowy za pomocą Google Duo – kamera śledzi twarz użytkownika nawet wtedy, gdy ten się porusza, a gdy w kadr wejdzie inna osoba, automatycznie oddali ona obraz, by objąć także ją. Dodatkowo rozmowy będą wyglądały naturalniej, a to dzięki wykorzystaniu odświeżania 90 Hz.

Do narzędzi Digital Wellbeing dołączy tzw. tryb skupienia, który pozwoli całkowicie wyłączyć niektóre aplikacje na określony czas. Będzie można wpleść go w codzienny harmonogram, przykładowo blokując gry mobilne na czas pracy i ustanawiając krótkie przerwy na rozrywkę. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych otrzymają jeszcze jedną przydatną funkcję: filtrowanie automatycznych połączeń. Dzięki nim zablokują oni irytujące połączenia reklamowe lub te związane z agitacją wyborczą. Dodatkowo aplikacja zablokuje pierwsze połączenie od każdego nieznanego numeru i nagra je; po odsłuchaniu nagrania użytkownik zdecyduje, czy chce oddzwonić.

Google nie zapomniało także o posiadaczach starszych smartfonów. Posiadacze Pixeli 2, 3 i 3a otrzymają aplikację do transkrypcji audio Recorder, pakiet narzędzi Digital Wellbeing i udoskonalone funkcje lokalizacji w Mapach Google. Na dodatek wszystkie generacje smartfonów zostaną zoptymalizowane pod kątem zarządzania pamięcią RAM, co ma ułatwić multitasking. Nowości trafią na Pixele w ciągu kilku tygodni.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne