SOCJAL
Do góry


Google Datally: narzędzie do zarządzania transmisją danych

Pomaga w efektywniejszym wykorzystywaniu mobilnego internetu.

Ile razy każdemu z nas zdarzyło się zapomnieć o wyłączeniu transmisji danych w telefonie? Często przez głupie zagapienie się tracimy sporo cennych megabajtów. Nowa aplikacja od Google, Datally, ma pomóc w lepszym zarządzaniu internetem w telefonie.

Aplikacja właśnie miała swoją światową premierę i jest dostępna w sklepie Play. Zbiera ona dane o wykorzystaniu mobilnego internetu przez użytkownika i przedstawia je w formie wykresów. Można podejrzeć swoje dobowe, tygodniowe lub miesięczne zużycie, jak również sprawdzić, które aplikacje „zjadają” najwięcej transferu. Nie to jednak jest najważniejszą funkcjonalnością apki: przede wszystkim daje ona użytkownikowi możliwość ustawiania limitów wykorzystania danych poprzez poszczególne programy lub nawet wyłączenie możliwości transferu. Ponadto aplikacja wyszukuje pobliskie hotspoty i automatycznie podsyła użytkownikowi hasła. Po zakończeniu korzystania z Wi-Fi można ocenić jakość i szybkość połączenia, a ocena ta zostanie zapisana w bazie Datally.

Datally to dobre rozwiązanie dla osób, które mają problemy z kontrolowaniem zużycia danych. Aplikacja dostępna jest na razie tylko w języku angielskim – nie wiadomo, czy i kiedy zostanie przetłumaczona na język polski. A może w przyszłości Google zdecyduje się na zintegrowanie tej funkcji z Androidem i nie będzie konieczne instalowanie kolejnej aplikacji?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy