Połącz się z nami

Newsy

Google Datally: narzędzie do zarządzania transmisją danych

Pomaga w efektywniejszym wykorzystywaniu mobilnego internetu.

Opublikowane

dnia

Ile razy każdemu z nas zdarzyło się zapomnieć o wyłączeniu transmisji danych w telefonie? Często przez głupie zagapienie się tracimy sporo cennych megabajtów. Nowa aplikacja od Google, Datally, ma pomóc w lepszym zarządzaniu internetem w telefonie.

Aplikacja właśnie miała swoją światową premierę i jest dostępna w sklepie Play. Zbiera ona dane o wykorzystaniu mobilnego internetu przez użytkownika i przedstawia je w formie wykresów. Można podejrzeć swoje dobowe, tygodniowe lub miesięczne zużycie, jak również sprawdzić, które aplikacje „zjadają” najwięcej transferu. Nie to jednak jest najważniejszą funkcjonalnością apki: przede wszystkim daje ona użytkownikowi możliwość ustawiania limitów wykorzystania danych poprzez poszczególne programy lub nawet wyłączenie możliwości transferu. Ponadto aplikacja wyszukuje pobliskie hotspoty i automatycznie podsyła użytkownikowi hasła. Po zakończeniu korzystania z Wi-Fi można ocenić jakość i szybkość połączenia, a ocena ta zostanie zapisana w bazie Datally.

Datally to dobre rozwiązanie dla osób, które mają problemy z kontrolowaniem zużycia danych. Aplikacja dostępna jest na razie tylko w języku angielskim – nie wiadomo, czy i kiedy zostanie przetłumaczona na język polski. A może w przyszłości Google zdecyduje się na zintegrowanie tej funkcji z Androidem i nie będzie konieczne instalowanie kolejnej aplikacji?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne