Połącz się z nami

Newsy

Czy można korzystać z dwóch łączy na jednym komputerze?

Witam,
nurtuje mnie pytanie: czy można korzystać jednocześnie z dwóch łączy internetowych na jednym komputerze? W moim przypadku jest to Net24 modem ADSL pod USB, a dodatkowo chciałbym internet z sieci osiedlowej podłączony pod kartę sieciową na płycie głównej. Chcę podzielić ruch w sieci, np. przeglądarka, serwer FTP, poczta na jednym łączu, a P2P na drugim. Używam XP Home SP2.
ArekZazwyczaj jest odwrotnie, tzn. ludzie pytają się jak z jednego modemu rozdzielić sygnał na 2 lub więcej komputerów :-). Problem z podłączeniem dwóch modemów do jednego komputera polega na tym, że od każdego dostawcy internetu otrzyma Pan inny adres IP i system operacyjny dosłownie \”zgłupieje\”. Jeden komputer w internecie może i musi mieć tylko jeden adres IP.

A więc jednoczesne korzystanie z dwóch łączy jest niemożliwe. Owszem, komputer może być podłączony do dwóch łączy, ale oprogramowanie w danej chwili będzie korzystało tylko z jednego – z tego, które dostarcza \”właściwy\” (działający, aktywny) adres IP. Natomiast może Pan oczywiście korzystać na przemian z obydwu łączy. (JB)

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!