Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

Google Chrome rozpocznie proces eksterminacji Flasha

Osoby, które powstrzymają się od korzystania z Flasha będą mogły liczyć na wyższy stopień zabezpieczeń.

Śmierć Flasha jest nieunikniona i Google pragnie dorzucić swoją cegiełkę w tym temacie. Z końcem tego roku Google Chrome będzie stopniowo wypychał Flasha na rzecz HTML5.

Z końcem 2016 roku użytkownik, który będzie starał się dostać na stronę internetową wykorzystującą Flasha zostanie zapytany czy na pewno chce skorzystać z tego standardu. W ten sposób przeglądarka zapamięta nasz wybór i pozwoli nam korzystać z danej witryny we Flashu. Natywnie jednak Chrome przestanie wspierać znienawidzony standard na rzecz innych rozwiązań takich jak chociażby HTML5. Aby ułatwić proces asymilacji nowych zasad, Google udzieliło rocznej dyspensy takim stronom jak YouTube, Facebook, Yahoo, Twitch czy Amazon. Jednak po upływie tego czasu również one będą musiały dostosować się do nowych zasad.

Oczywiście wszystkie te zmiany nie usuwają Flasha całkowicie z Chrome’a, ale pozbycie się natywnego wsparcia jest wyraźnym sygnałem do przywitania nowych standardów. Osoby, które powstrzymają się od korzystania z Flasha będą mogły liczyć na wyższy stopień zabezpieczeń. W przypadku stron oferujących możliwość wykorzystania HTML5 zamiast Flasha, Chrome będzie bez pytania wybierał ten pierwszy. Tylko poprzez świadomą decyzję użytkownika ten opatrzony wieloma minusami relikt przeszłości zagości na naszej przeglądarce.

Autor

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Newsy

Ma być wyraźniejszy i bardziej przejrzysty.

Newsy

Z funkcji skorzystają także posiadacze starszych telefonów.

Testy

Czy najbardziej muzykalny głośnik od Google dostarczy nam dźwiękowych uniesień?

Newsy

O określonej porze włączy światło, otworzy żaluzje i podwyższy temperaturę.