Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

Google bez Flasha w 2017 roku

Dla wielu użytkowników reklamy Google we Flashu to spory problem.

O tym, że Flash nie wszystkim przypadł do gustu wiemy już od 2007 roku, kiedy to pewien producent sprzętu komputerowego z Cupertino postanowił nie wspierać tego standardu na swoim pierwszym smartfonie. Niespełna 10 lat później do tego samego wniosku dochodzi reszta branży i powoli wycofuje się z wykorzystywania Flasha w swoich produktach. Najnowszym dezerterem jest w tym wypadku Google.

Wczoraj Google ogłosiło, iż zarówno Google Display Network jak i DoubleClick Digital Marketing z początkiem przyszłego roku przestaną wspierać Flasha. Dla wielu użytkowników reklamy Google we Flashu to spory problem. Nie dość, że spowalniają działanie przeglądarki, to jeszcze otwierają nasz system na poważne zagrożenia w związku z brakami w zakresie bezpieczeństwa tego standardu. Jeśli do tego dodamy fakt, iż reklamy te pojawiają się niemal wszędzie, to nie trudno zrozumieć jak dużym przedsięwzięciem dla Google będzie proces zmiany tego standardu. Jak wynika z oświadczenia giganta wyszukiwarkowego do stycznia 2017 roku wszystkie reklamy przesyłane do Google będą musiałby być napisane w HTML5. Pierwsze zmiany wejdą w życie pod koniec czerwca tego roku i dotkną AdWords oraz DoubleClick Digital Marketing. Z kolei w styczniu przyszłego roku Flash przestanie być wspierany na Google Display Network i (o ile proces ten nie zakończy się w czerwcu) DoubleClick.

Autor

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Newsy

Ma być wyraźniejszy i bardziej przejrzysty.

Newsy

Z funkcji skorzystają także posiadacze starszych telefonów.

Testy

Czy najbardziej muzykalny głośnik od Google dostarczy nam dźwiękowych uniesień?

Newsy

O określonej porze włączy światło, otworzy żaluzje i podwyższy temperaturę.