Połącz się z nami

Newsy

Firma Dyson zaczyna produkcję respiratorów

Kluczowym elementem tego nowego urządzenia jest silnik cyfrowy Dyson.

Rząd Wielkiej Brytanii zwrócił się z prośbą o zaprojektowanie respiratora, który byłby bezpieczny, efektywny i wydajny w oszczędzaniu tlenu, łatwy w użyciu, montowany do łóżka, przenośny i niewymagający stałego dopływu powietrza. 

CoVent to nowy respirator zaprojektowany specjalnie przez firmę Dyson i TTP. Urządzenie jest zgodne ze specyfikacjami klinicznymi, aby odpowiadać na wyraźnie określone potrzeby kliniczne pacjentów zakażonych Covid-19. Urządzenie montuje się do łóżka, jest przenośne i zasilane akumulatorem, więc może być używane w różnych warunkach klinicznych, w tym w szpitalach polowych, a także podczas transportu pacjentów. Interfejs użytkownika został zaprojektowany z uwzględnieniem wytycznych klinicznych oraz czynnika ludzkiego, więc jest bezpieczny i łatwy w obsłudze dla pracowników służby zdrowia.

W mailu skierowanym do zespołu Dyson na całym świecie, Sir James Dyson poinformował:

Szpitale są na pierwszej linii obrony w wojnie z Covid-19, gdzie heroiczni lekarze, pielęgniarki i pracownicy opieki walczą o ratowanie ludzkich żyć i pomagają ludziom w zwalczaniu tego strasznego wirusa i powrocie do zdrowia. Jak w przypadku każdej bitwy – istnieje wiele wyzwań, które należy pokonać, zwłaszcza w zakresie dostępności niezbędnego sprzętu, którym w tym przypadku są respiratory. Respiratory pomagają pacjentom, którzy nie są już w stanie utrzymać drożności swoich dróg oddechowych, ale niestety obecnie są znaczące braki tego sprzętu zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w innych krajach na świecie.

Ze względu na fakt, że dziesięć dni temu skontaktował się ze mną telefonicznie Boris Johnson, firma Dyson skupiła swoje środki na zaprojektowaniu i zbudowaniu, we współpracy z firmą The Technology Partnership (TTP), zupełnie nowego respiratora – CoVent. To nowe urządzenie może być produkowane w szybki i wydajny sposób w dużych ilościach. Respirator został zaprojektowany tak, aby odpowiadać na konkretne potrzeby kliniczne pacjentów zakażonych Covid-19, a także jest dostosowany do wielu różnych warunków klinicznych. Podstawowym wyzwaniem było stworzenie projektu i opracowanie sposobu dostarczenia nowego, zaawansowanego produktu medycznego w dużych ilościach i w bardzo krótkim czasie. Teraz dążymy do tego, aby urządzenie trafiło do produkcji.

Firma Dyson otrzymała wstępne zamówienie od Rządu Wielkiej Brytanii na 10.000 urządzeń. W cały proces zaangażowani zostali zewnętrzni eksperci z brytyjskiej państwowej służby zdrowia (NHS) oraz brytyjskiej Agencji ds. Leków (MHRA).

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

RECENZJA: Final Fantasy VII Remake

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

TEST: Kindle Paperwhite 4

Testy

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!