Połącz się z nami

Newsy

Film w 8K na YouTube

Znudziły was filmy w 4K? W takim razie możecie spróbować zmierzyć się z pierwszym filmem w serwisie YouTube w rozdzielczości 8K, który bardzo szybko sprawdzi możliwości waszego komputera.

Zdaniem YouTube format 8K jest obsługiwany przez serwis już od 2010 roku, ale dopiero na początku tego roku zdecydowano się na dodanie etykiety „8K/4320p”. Tą możliwość wykorzystał użytkownik NeumannFilms, który wrzucił na YT film o tytule „Ghost Towns”. Jego dzieło zostało nakręcone kamerą RED Epic Dragon 6K, która jak sama nazwa wskazuje potrafi kręcić w maksymalnym formacie 6K. Aby dobić do jakości 8K NeumannFilms musiał skorzystać z opcji upscalingu. Co ciekawe rezultat jego pracy będą mogli podziwiać jedynie posiadacze  komputerów z naprawdę sporym zapasem mocy i zasobów, gdyż format 8K nie wybacza sprzętowej słabości.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Samsung Q950T

Testy

Netflix udostępnia filmy edukacyjne na YouTube

Newsy

TEST: Sony ZG9 Master Series

Testy

8K bez tajemnic

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!