Połącz się z nami

Newsy

FBI zapłaciło ponad 1 mln USD za odblokowanie iPhone’a

Wstępnie przypuszczano, iż FBI zapłaciło około 15 000 USD.

Jak się można domyślać, FBI raczej dba o to, aby wszystkie informacje dotyczące działań agencji pozostawały tajemnicą. Czasami jednak pewne skrawki przedostają się do wiadomości mediów. Tak właśnie jest w przypadku informacji o kwocie jaką Federalne Biuro Śledcze zapłaciło hakerom za odblokowanie iPhone’a zamachowca z San Bernardino.

Wstępnie przypuszczano, iż FBI zapłaciło około 15 000 USD za odblokowanie rzeczonego iPhone’a. Jak jednak wynika z wypowiedzi obecnego szefa FBI Jamesa Comey’a, agencja najpewniej zapłaciła za tę „usługę” około 1,3 mln USD. Comey niechcący wygadał się podczas wczorajszej konferencji w Londynie. Co prawda nie podał on konkretnej sumy, ale jego wypowiedź o tym, że nie zarobi on takiej kwoty do końca swojej kadencji na tym stanowisku, pozwoliła dociekliwym dziennikarzom szybko obliczyć ową sumę. Zakładając, że Comey pozostanie na swoim stanowisku jeszcze przez 7 lat i 3 miesiące, i dalej będzie zarabiał rocznie 180 000 USD, to wychodzi, iż osoby odpowiedzialne za odblokowanie smartfona zarobiły około 1,3 mln USD. Oczywiście FBI nie potwierdza tych informacji i raczej wątpliwe jest że kiedykolwiek to zrobi, ale zdaniem szefa Federalnego Biura Śledczego były to dobrze wydane pieniądze.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

iOS 13.5.1 z aktualizacjami bezpieczeństwa

Newsy

TEST: Zegarki sportowe

Testy

iOS 13.5 z ułatwieniami dla osób noszących maseczki

Newsy

Okulary AR od Apple mogą ukazać się w przyszłym roku

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!