Połącz się z nami

Newsy

FBI zapłaciło ponad 1 mln USD za odblokowanie iPhone’a

Wstępnie przypuszczano, iż FBI zapłaciło około 15 000 USD.

Opublikowane

dnia

Jak się można domyślać, FBI raczej dba o to, aby wszystkie informacje dotyczące działań agencji pozostawały tajemnicą. Czasami jednak pewne skrawki przedostają się do wiadomości mediów. Tak właśnie jest w przypadku informacji o kwocie jaką Federalne Biuro Śledcze zapłaciło hakerom za odblokowanie iPhone’a zamachowca z San Bernardino.

Wstępnie przypuszczano, iż FBI zapłaciło około 15 000 USD za odblokowanie rzeczonego iPhone’a. Jak jednak wynika z wypowiedzi obecnego szefa FBI Jamesa Comey’a, agencja najpewniej zapłaciła za tę „usługę” około 1,3 mln USD. Comey niechcący wygadał się podczas wczorajszej konferencji w Londynie. Co prawda nie podał on konkretnej sumy, ale jego wypowiedź o tym, że nie zarobi on takiej kwoty do końca swojej kadencji na tym stanowisku, pozwoliła dociekliwym dziennikarzom szybko obliczyć ową sumę. Zakładając, że Comey pozostanie na swoim stanowisku jeszcze przez 7 lat i 3 miesiące, i dalej będzie zarabiał rocznie 180 000 USD, to wychodzi, iż osoby odpowiedzialne za odblokowanie smartfona zarobiły około 1,3 mln USD. Oczywiście FBI nie potwierdza tych informacji i raczej wątpliwe jest że kiedykolwiek to zrobi, ale zdaniem szefa Federalnego Biura Śledczego były to dobrze wydane pieniądze.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne