Połącz się z nami

Newsy

Facebook pomaga niewidomym „zobaczyć” zdjęcia

Do tej pory podobne rozwiązanie umożliwiało jedynie uzyskanie informacji o autorze zdjęcia.

Facebook wprowadził właśnie do swojego arsenału narzędzi nową funkcję, która pozwoli osobom niewidomym i niedowidzącym niejako „zobaczyć” zdjęcia ich znajomych.

Nowa technologia, którą Facebook nazywa „automatic alternative text” jest w stanie rozpoznać obiekty na zdjęciu i opisać je słowami osobie, która je przegląda. Narzędzie to w tej chwili działa tylko na urządzeniach z systemem iOS i wyłącznie w języku angielskim, ale już niedługo trafi również na Androida i do przeglądarek. Kolejne wersje językowe będą wprowadzane z czasem.

Do tej pory podobne rozwiązanie umożliwiało jedynie uzyskanie informacji o autorze danego zdjęcia. dzisiaj osoba korzystająca z nowego narzędzia usłyszy na przykład: „Drzewo, dwie osoby, niebo, słońce”. Działanie tej technologii oparte jest na sieci składającej się z miliardów parametrów, które Facebook „wyszkolił” milionami przykładów. Innymi słowy, im więcej zdjęć znajduje się na Facebooku, tym mądrzejszy staje się cały system.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Facebook prezentuje prototyp kompaktowego headsetu VR

Newsy

Oculus kończy produkcję headsetu Go

Newsy

Twitter wprowadza wiadomości audio

Newsy

Snapchat odświeża wygląd aplikacji

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!