Połącz się z nami

Technologie

Huawei HarmonyOS – alternatywa dla Androida

Producent prezentuje własny system operacyjny.

Opublikowane

dnia

Widmo amerykańskich sankcji wobec chińskich producentów elektroniki, chociaż tymczasowo ograniczone, wciąż zagraża ich pozycji na rynku. Aby uniezależnić się od Google i Androida, Huawei opracowało własny system operacyjny, który pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

HarmonyOS (w Chinach noszący nazwę HongmengOS) reklamowany jest jako system modułowy, który może być wykorzystywany nie tylko na smartfonach i tabletach, ale także urządzeniach RTV i AGD oraz w smartwatchach. W efekcie umożliwi on powstanie spójnego ekosystemu smart home, gdzie jedna wersja aplikacji będzie kompatybilna z wieloma rodzajami sprzętu. Pierwszym urządzeniem działającym na HarmonyOS ma być inteligentny ekran Honor Vision – jego premiera zaplanowana została na dzień jutrzejszy.

Kiedy Huawei planuje zrezygnować z Androida na rzecz nowego systemu operacyjnego? W Chinach sprawa jest prosta – HongmengOS będzie powoli wprowadzany wraz z nowymi produktami, aż w ciągu trzech następnych lat całkowicie wyeliminuje konkurencyjne oprogramowanie z oferty firmy i stworzy samodzielny ekosystem.

Poza Państwem Środka sytuacja nieco się komplikuje, istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że system nigdy nie pojawi się na rynkach zagranicznych, a przynajmniej nie w telefonach. Wszystko zależy od tego, czy Huawei będzie miał dostęp do Androida: jeśli sankcje na powrót zostaną zaostrzone, producent zapowiada natychmiastowe przejście na HarmonyOS. Zmiana systemu operacyjnego ma w żaden sposób nie wpłynąć negatywnie na użytkowników. Przyszłość HarmonyOS i Androida leży zatem w rękach polityków, a nie technologicznego świata.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne