Połącz się z nami

Technologie

Huawei HarmonyOS – alternatywa dla Androida

Producent prezentuje własny system operacyjny.

Opublikowane

dnia

Widmo amerykańskich sankcji wobec chińskich producentów elektroniki, chociaż tymczasowo ograniczone, wciąż zagraża ich pozycji na rynku. Aby uniezależnić się od Google i Androida, Huawei opracowało własny system operacyjny, który pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

HarmonyOS (w Chinach noszący nazwę HongmengOS) reklamowany jest jako system modułowy, który może być wykorzystywany nie tylko na smartfonach i tabletach, ale także urządzeniach RTV i AGD oraz w smartwatchach. W efekcie umożliwi on powstanie spójnego ekosystemu smart home, gdzie jedna wersja aplikacji będzie kompatybilna z wieloma rodzajami sprzętu. Pierwszym urządzeniem działającym na HarmonyOS ma być inteligentny ekran Honor Vision – jego premiera zaplanowana została na dzień jutrzejszy.

Kiedy Huawei planuje zrezygnować z Androida na rzecz nowego systemu operacyjnego? W Chinach sprawa jest prosta – HongmengOS będzie powoli wprowadzany wraz z nowymi produktami, aż w ciągu trzech następnych lat całkowicie wyeliminuje konkurencyjne oprogramowanie z oferty firmy i stworzy samodzielny ekosystem.

Poza Państwem Środka sytuacja nieco się komplikuje, istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że system nigdy nie pojawi się na rynkach zagranicznych, a przynajmniej nie w telefonach. Wszystko zależy od tego, czy Huawei będzie miał dostęp do Androida: jeśli sankcje na powrót zostaną zaostrzone, producent zapowiada natychmiastowe przejście na HarmonyOS. Zmiana systemu operacyjnego ma w żaden sposób nie wpłynąć negatywnie na użytkowników. Przyszłość HarmonyOS i Androida leży zatem w rękach polityków, a nie technologicznego świata.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne