Połącz się z nami

Newsy

Edward Snowden zaprojektował etui na iPhone’a

Snowden poświęcił swoją przyszłość i spokój walce z bezwzględnym systemem inwigilacji.

Edward Snowden jest jednym z najbardziej znanych „zdrajców narodu” ostatnich lat. Po ujawnieniu tajnych danych NSA, Snowden musiał uciec z kraju do Rosji, gdzie ukrywa się do dzisiaj. Jak się jednak okazuje, jego wojna z podsłuchami trwa, gdyż do spółki z pewnym hakerem stworzył specjalne etui do iPhone’a, które uniemożliwia szpiegowanie danego urządzenia.

Edward Snowden poświęcił swoją przyszłość i spokój walce z bezwzględnym systemem inwigilacji w Stanach Zjednoczonych. W ramach tej trwającej wojny z podsłuchami Snowden wraz z hakerem Andrew „Bunnie” Huangiem stworzyli koncepcję etui do iPhone’a, które uniemożliwia podsłuchiwanie rozmów i podglądanie zawartości urządzenia. Słowo „uniemożliwia” jest tutaj jednak lekkim nadużyciem, gdyż w rzeczywistości etui informuje użytkownika kiedy ktoś próbuje go inwigilować. W takim wypadku można przerwać transmisję lub wyłączyć urządzenie. Snowden i Huang pragną przekazać swój projekt do MIT Media Lab i oddać skończony produkt w ręce dziennikarzy pracujących za granicą, których relacje i informacje są szczególnie przydatne różnym rządom. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, prototyp etui powstanie już w przyszłym roku.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

iOS 13.5.1 z aktualizacjami bezpieczeństwa

Newsy

TEST: Zegarki sportowe

Testy

iOS 13.5 z ułatwieniami dla osób noszących maseczki

Newsy

Okulary AR od Apple mogą ukazać się w przyszłym roku

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!