SOCJAL
Do góry

Właściciel strony KickassTorrents aresztowany w Polsce

Z pomocą Apple oraz Facebooka uzyskano informacje dotyczące właściciela konta bankowego.

Wszyscy fani torrentów z całą pewnością kojarzą stronę KickassTorrents, która była do wczoraj największym tego typu portalem w sieci. Ten stan rzeczy się jednak zmienił, gdyż władze USA dokonały wczoraj identyfikacji i aresztowania twórcy owej strony na terenie Polski.

Zamknięcie kolejnego portalu z torrentami już nikogo dzisiaj nie dziwi. To co jednak jest dość istotne w tym wypadku to fakt, iż serwis KAT był do wczoraj największym tego typu miejscem w sieci. Organy ścigania zidentyfikowały właściciela KAT, aresztowały go i planują dokonać ekstradycji, aby mógł on stanąć przed sądem. Jest to 30-letni Artem Vaulin (obywatel Ukrainy), którzy przebywał w Polsce. Z doniesień strony amerykańskiej wynika, iż dokonano identyfikacji osoby odpowiedzialnej za stronę po kontach bankowych, które wykorzystywał serwis. Udając mała firmę zainteresowaną reklamowaniem się na portalu, władze dotarły do owych danych i z pomocą Apple oraz Facebooka uzyskały informacje dotyczące właściciela konta na podstawie jego adresu IP i jego zakupów na iTunes. Artem usłyszał kilka zarzutów dotyczących łamania praw autorskich i prania pieniędzy.

Jak można się spodziewać, strona została zdjęta i raczej nie znajdziemy jej już pod dotychczasową domeną. Jest to kolejne spore zwycięstwo dla Amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, który nieustannie ściga właścicieli tego typu portali i stron internetowych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy