Połącz się z nami

Publikacje

Czy warto brać pożyczkę na remont?

Zwolenników pożyczki na remont mieszkania jest tyle samo, co jej przeciwników.

Opublikowane

dnia

Sezon wiosenny to okres, który sprzyja przeprowadzaniu remontów. I Ty planujesz metamorfozę mieszkania? Sprawdź, czy warto z tego tytułu zadłużać się w firmie pozabankowej.

Remont to zawsze kosztowna inwestycja, dlatego Polacy generalną modernizację mieszkania przeprowadzają najczęściej raz na kilka lat. Przeszkodą jest zwykle brak oszczędności – większość osób nie planuje domowego budżetu, wybiegając w daleką przyszłość. Nie oznacza to jednak, że muszą rezygnować z planowanych prac – mogą zaciągnąć pożyczkę pozabankową. Takie rozwiązanie cieszy się sporą popularnością.

Pożyczka na remont – za i przeciw

Zwolenników pożyczki na remont mieszkania jest tyle samo, co jej przeciwników. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o słuszność zaciągania zobowiązania na ten cel. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Dla jednych osób wsparcie finansowe to jedyny sposób na metamorfozę mieszkania, które wymaga generalnego remontu.

Na pożyczkę zdecyduj się, gdy:
w najbliższym czasie nie będziesz mieć większego zastrzyku gotówki,
potrzebujesz sporej kwoty – większej niż np. 8000 zł,
oszczędności masz zgromadzone na lokacie, która jeszcze trwa.

Upewnij się przy tym, że jesteś w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie w wyznaczonym terminie. W przeciwnym razie wstrzymaj się z wnioskowaniem o pożyczkę do momentu, gdy Twoja sytuacja finansowa unormuje się.

Pożyczka na remont mieszkania – jak wybrać dobrą ofertę?

Planujesz zaciągnąć pożyczkę na remont mieszkania? Pośpiech jest złym doradcą, dlatego nie decyduj się na przypadkową ofertę. Porównaj dostępne rozwiązania – dzięki temu wybierzesz produkt najbardziej odpowiadający na Twoje potrzeby i oczekiwania.

Aby szybko i wygodnie przeanalizować oferty pożyczkowe, skorzystaj z serwisu porównywarkowego, takiego jak np. https://sowafinansowa.pl/. Weź przy tym pod uwagę między innymi takie aspekty jak:
wysokość miesięcznej raty – dopasuj ją do swojego budżetu,
RRSO – im niższe, tym niższa całkowita kwota do spłaty,
okres spłaty – niech będzie dostosowany do możliwości finansowych,
dodatkowe wymagania – chodzi np. o konkretną formę zatrudnienia, wiek pożyczkobiorcy.

Im więcej parametrów porównasz, tym bardziej dopasowaną pożyczkę na remont mieszkania zaciągniesz.

Artykuł sponsorowany

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

Teoria wielkiej potrzeby rozwoju

Z którymi technologiami przyjdzie nam się w niedługim czasie pożegnać? Czy zmiany zawsze wychodzą nam na dobre?

Opublikowane

dnia

przez

Każdy z nas inaczej radzi sobie ze stratą. Dla jednych jest to osobista tragedia, która powoli prowadzi do depresji. Inni szukają pocieszenia w pracy i uciekają od problemów w używki, seks czy gry planszowe. Dla mnie jest to zawsze moment zadumy. Nie inaczej było w kwietniu tego roku, kiedy przyszło nam się pożegnać z Tonym Starkiem i Stevem Rogersem. Miesiąc później ostatni raz pomachaliśmy grupie nerdów z Teorii wielkiego podrywu i mieszkańcom Westeros, którzy zakończyli swoją Grę o tron. Ta atmosfera zamykania pewnych rozdziałów przywiodła mi ostatnio na myśl jeden z naszych felietonów, który lata temu opublikowaliśmy na łamach „Magazynu T3”. Jego tytuł głosił „Wojny formatów” i traktował o zwycięskich oraz przegranych rozwiązaniach w świecie technologii, które przez lata zdominowały lub zostały kompletnie zapomniane przez rynek i konsumentów. Ponieważ jak wiemy krąg życia nigdy nie ustaje, to pojawia się pytanie: kto następny padnie pod ciosem ponurego żniwiarza?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Wszyscy obywatele kosmosu

O burzliwych dziejach powstawania pewnej gry komputerowej opowiada Agnieszka Stradecka.

Opublikowane

dnia

Jest rok 2012, a moda na crowdfunding przybiera na sile. Na portalu Kickstarter pojawia się kampania prosząca o wsparcie finansowe obiecującego tytułu – rozbudowanego symulatora kosmicznego, w którym każdy gracz będzie mógł napisać swoją historię jako pilot statku bojowego, handlarz czy odkrywca. Deweloperzy ze studia Cloud Imperium ustawiają swój cel na pół miliona dolarów, ale w ciągu dwóch tygodni udaje się zebrać cztery razy tyle.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Złote piaski, Słoneczny Brzeg… gdzie na wakacje do Bułgarii?

Opublikowane

dnia

przez

Szerokie plaże, ciepłe Morze Czarne, gwarantowana pogoda i atrakcyjne ceny – to nie jedyne zalety wczasów w Bułgarii. Na wakacje szczególnie warto wybrać się tam do dużych kurortów Słonecznego Brzegu lub Złotych Piasków, które leżą w najpiękniejszych regionach kraju. Nie brakuje w nich komfortowych hoteli, restauracji, klubów nocnych i atrakcji, które przyciągają urlopowiczów w każdym wieku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Cenne wskazówki

Klasyczne zegarki nigdy nie wychodzą z mody!

Opublikowane

dnia

Legendarne prototypy z lat 60., które dopiero teraz ujrzały światło dzienne i high-endowe zegarki wykonane z recyklingowych materiałów… oto najciekawsze czasomierze na rynku!

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Czy warto wymieniać starego smartfona na Samsunga Galaxy S10? Podpowiadamy.

Opublikowane

dnia

Choć od lutowej premiery Samsunga Galaxy S10 minęło już trochę czasu, smartfon ten nadal sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Nie bez przyczyny – S10-tka bez wątpienia będzie jednym z pretendentów do miana najlepszego telefonu 2019 roku. Zastanawiasz się nad wymianą obecnego smartfona na najnowszego flagowca Samsunga? Sprawdź, dlaczego warto to zrobić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne