Połącz się z nami

Zapytaj T3

Chcę kupić sprzęt treningowy. Jakieś porady?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Mówisz i masz! Zanim jednak pobiegniesz do sklepu i wydasz fortunę na zakupy, powinieneś na spokojnie zastanowić się, jaki ekwipunek jest ci tak naprawdę potrzebny i czy jest sens rozstawać się z kupą kasy na sprzęt, który pomimo swego zaawansowania będzie wykorzystywany przez ciebie tylko częściowo.

Pamiętaj także, że to nie akcesoria treningowe decydują o sukcesie podczas ćwiczeń – najważniejszy jest tutaj zawsze czynnik ludzki, czyli odpowiednio dobra motywacja połączona z sumiennością. Jeśli będziesz obijał się podczas wylewania z siebie siódmych potów na siłce czy w swym domowym fitnessowym kąciku, to nawet najdroższy i najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, na nic się zda, a ty najzwyczajniej w świecie wyrzucisz pieniądze w błoto. Oczywiście musisz też mieć na uwadze, że zdecydowana większość fitnessowych gadżetów została stworzona niemal wyłącznie po to, aby wzmocnić kondycję finansową ich twórców, więc tak jak w przypadku zakupu dowolnego produktu, tak i tu dobrze jest zachować zdrowy rozsądek.

Przechodząc do sedna sprawy, mamy dla ciebie trzy propozycje. Podczas każdego treningu powinno wykonywać się rozgrzewkę, której elementem mogą być np. skoki na skakance – np. takiej jak Smart Rope (450 PLN, www.alstor.pl). Ten nowoczesny przyrząd nie tylko zlicza liczbę skoków, ale także w efektowny sposób prezentuje ją oczom ćwiczącej osoby. Innem przydatnym akcesorium jest piłka balastowa Bosu Ball (310 PLN, www.sport-shop.pl). Dzięki 2,5-kilogramowemu wypełnieniu z użyciem niewielkich kulek, stanowi ona niezastąpioną pomoc przy wykonywaniu szeregu rozmaitych ćwiczeń poprawiających równowagę i siłę mięśni brzucha lub pleców.

Efekty treningu bardzo łatwo zmierzysz zaś za pomocą inteligentnej wagi Fitbit Aria (450 PLN, www.alstor.pl), która poza monitorowaniem wagi twego ciała, zbada również zawartość tłuszczu oraz masy mięśniowej w organiźmie.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapytaj T3

Czy istnieje naprawdę bezobsługowy odkurzacz?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Wiele zależy od tego, co mieści się w twojej definicji słowa „bezobsługowy”. Jeśli wystarczy ci fakt, że nie musisz wstawać z kanapy i samodzielnie zaglądać w każdy kąt pomieszczenia, a nie przeszkadza ci konieczność regularnego opróżniania pojemnika na kurz, dobrym kompanem dla ciebie będzie iRobot Roomba e5 (2 500 PLN, www.irobot.pl). Ten sprytny robot sprząta wydajnie i precyzyjnie, rozpoznając zabrudzone miejsca i odkurzając je szczególnie dokładnie. Dzięki zaawansowanemu systemowi rozpoznawania przeszkód nie utknie on pod meblami ani nie „zawiesi” się na progach, więc podczas sprzątania nie będziesz musiał go samodzielnie ratować. Możesz także wydawać mu polecenia za pomocą aplikacji mobilnej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak sprawić, by sprzęt smart home nie rzucał się w oczy?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

A zatem nie należysz do miłośników stylistyki spod znaku „duże pudełko z błyszczącego, białego plastiku”? Spokojnie, inteligentne gadżety ewoluują tak szybko, że znajdziesz wśród nich także nieco bardziej dyskretne opcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak wybrać ładowarkę bezprzewodową?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Na pierwszy rzut oka wszystkie ładowarki bezprzewodowe mogą wydawać się takie same, ale przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Najważniejszym z nich jest moc ładowania. Najtańsze ładowarki oferują od 5 W mocy, ale wartość ta nie zawsze jest wystarczająca, aby szybko podładować high-endowego smartfona. Zasada jest prosta: im więcej, tym lepiej. Telefony Apple współpracują ze standardem 7,5 W, a Samsunga – 9 W, dlatego ładowarka o takiej lub większej mocy powinna spełnić twoje oczekiwania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Chcę kupić najnowszy telewizor Samsung QLED. Czy to dobry wybór?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Zdecydowanie tak! Mam dla ciebie dobrą wiadomość – w tym roku telewizory Smart TV od Samsunga otworzyły się na użytkowników urządzeń Apple. Nowe modele, jak również te z poprzedniego roku, otrzymają aplikację iTunes Movies, która pozwala na korzystanie z konta iTunes na ekranie telewizora.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Czego możemy się spodziewać po sieci 5G?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Zatem usiądź wygodnie, bo mamy wiele do omówienia. Jak nietrudno się domyślić, 5G to najnowszy standard sieci komórkowej, który ma zastąpić powoli starzejące się 4G. Nowa sieć charakteryzuje się wielokrotnie większą przepustowością niż jej poprzednik – każdy nadajnik będzie musiał zapewnić objętym nim użytkownikom prędkość łącza rzędu 20 Gb/s, co przełoży się na wielokrotnie szybsze transfery danych za pomocą sieci komórkowej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne