Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

CES 2021: Mercedes Hyperscreen – naprawdę duża deska rozdzielcza

56-calowy ekran do samochodów elektrycznych.

Im większy ekran systemu infotainment, tym nowocześniej wygląda w naszych oczach wnętrze auta. Mercedes postanowił pójść w tej kwestii na całość i opracował Hyperscreen – ogromny wyświetlacz do samochodu.

Ten ogromny, 56-calowy ekran wzmacniany szkłem Gorilla Glass będzie zajmował prawie całą szerokość kabiny. Zostanie on podzielony na trzy części: pierwsza odpowiada wyświetlaczowi komputera pokładowego, druga – systemowi inforozrywki, zaś trzecia przeznaczona jest dla pasażera; obydwa krańce konstrukcji ozdobione są okrągłymi, zintegrowanymi nawiewami.

Mercedes zapowiada, że Hyperscreen inteligentnie dopasuje się do potrzeb kierowcy. Przykładowo, jeśli planuje on samodzielną przejażdżkę, ekran dla pasażera pozostanie nieaktywny, eliminując tym samym z pola widzenia potencjalny czynnik rozpraszający uwagę. Najważniejsze funkcje, na przykład nawigacja, będą włączały się wraz z autem. Dedykowana sztuczna inteligencja pomoże nam w obsłudze wszystkich ustawień pojazdu, a także nauczy się naszych przyzwyczajeń i planu dnia. Na dodatek system ma działać niezwykle sprawnie: otrzymał on ośmiordzeniowy procesor i aż 24 GB pamięci RAM.

Hyperscreen został zaprojektowany z myślą o samochodach elektrycznych, konkretnie zaś o luksusowym modelu EQS. Na razie producent wskazuje, że samochód pojawi się na rynku w 2021 roku, ale nie znamy dokładnej daty jego premiery.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Newsy

Firma mocno stawia na elektromobilność.

Newsy

„Zieloni” pokazali także mobilne wersje kart RTX 3000.

Newsy

Oprócz mocnej reprezentacji gamingowej, na stoisku Asusa znalazły się także intrygujące urządzenia do pracy. Nowa generacja ZenBook Duo to dwa komputery wyposażone w dodatkowe...

Newsy

Towarzyszył jej projekt next-genowego fotela do gier.