Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: NVIDIA przedstawia karty z serii 20 na laptopy

Mobilny ray-tracing już wkrótce na 40 urządzeniach.

Opublikowane

dnia

Najbardziej obiecująca technologia graficzna 2018 roku trafia na przenośne komputery! Podczas swojej konferencji NVIDIA poinformowała, że mobilne wersje kart RTX 2080, 2070 i 2060 pojawią się w tegorocznych gamingowych laptopach.

Na liście komputerów, w których wykorzystane zostaną karty GeForce RTX, znalazło się 40 komputerów różnych marek, w tym Asus, Razer czy Alienware. 17 najsmuklejszych spośród nich otrzyma podzespoły zbudowane w technologii Max-Q ograniczającej zużycie energii i zmniejszającej rozmiary GPU tak, aby zmieściło się wewnątrz obudowy. Mimo niższej wydajności względem wersji desktopowych, RTX Max-Q mają oferować znaczący wzrost mocy w porównaniu z serią GTX. RTX 2080 Max-Q będzie o 20% szybsza i o 40% wydajniejsza od GTX 1080 Max-Q, RTX 2070 Max-Q – o 20% szybsza od GTX 1070 Max-Q a w przypadku RTX 2060 Max-Q szybkość wzrośnie o połowę. Pierwsze komputery z mobilnymi kartami RTX pojawią się na rynku 29 stycznia.

To nie jedyna ciekawa wiadomość z konferencji NVIDII. Firma nareszcie zaprezentowała długo oczekiwaną kartę RTX 2060 w wersji na komputery stacjonarne. GPU otrzymało 240 rdzeni Tensor, 6 GB pamięci RAM i 5 rdzeni giga-ray odpowiedzialnych za ray-tracing w czasie rzeczywistym. To najtańsza i najsłabsza karta z rodziny RTX, ale szybsza od stworzonej w architekturze Pascal GTX 1070 Ti. Karty GeForce RTX 2060 pojawią się na rynku już 15 stycznia. Do GPU zostanie dołączony prezent – pełna wersja gry Anthem lub Battlefield V do wyboru. Jeśli gracze skuszą się na zakup RTX 2080 Ti, otrzymają obydwa tytuły za darmo.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne