SOCJAL
Do góry


Audi prezentuje model Q4 E-Tron

Niewielki, elektryczny SUV o długim zasięgu.

Osoby, które marzą o luksusowym, elektrycznym crossoverze, mogą oficjalnie zacząć oszczędzać na nowy samochód. Audi Q4 E-Tron to kompaktowe auto, którego wersja komercyjna pojawi się na rynku już wkrótce. Na razie producent pokazał jego prototyp.

Samochód może poszczycić się całkiem niezłymi osiągami. Został wyposażony w dwa silniki elektryczne, każdy sprzęgnięty z jedną osią, o łącznej mocy odpowiadającej 301 KM. Dominującą rolę pełni tylny napęd 150 kW o wysokim momencie obrotowym 310 Nm. Aby przyspieszyć od zera do setki wystarczy mu 6,3 sekund, a maksymalna prędkość auta to 180 km/h – jest ona zablokowana elektronicznie. Koncepcyjny Q4 E-Tron został ponadto wyposażony w baterię 82 kWh, która według europejskich standardów WLTP przekłada się na około 450 km. To więcej, niż jakikolwiek inny elektryczny SUV w ofercie marki.

Q4 E-Tron otrzymał jeszcze jedną ciekawą cechę, którą jest… kolor nadwozia. Samochód pomalowano specjalnym błękitnym lakierem, który zmienia odcień w zależności od tego, z której strony na niego spojrzymy. To nie tylko ozdoba, ale sposób na odbicie światła słonecznego tak, aby jego wnętrze się nie nagrzewało. Pozwoli to oszczędzić energię, którą zużylibyśmy na klimatyzowanie kabiny. Wewnątrz znajduje się wirtualny kokpit z wieloma ekranami dotykowymi i wyświetlaczem head-up z funkcją rzeczywistości rozszerzonej. Zdobią go niecodzienne materiały wykończeniowe: lakierowania, mikrowłókna czy pleksiglas.

Zaprezentowany tutaj Q4 E-Tron to wersja koncepcyjna, ale producent twierdzi, że już w przyszłym roku pokaże jego konsumencki wariant. Samochód ma trafić do salonów na całym świecie w 2021 roku. Na chwilę obecną jego ceny pozostają nieznane.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy