Połącz się z nami

Newsy

Corning pracuje nad giętkim szkłem Gorilla Glass

Składane, ale wytrzymałe.

Opublikowane

dnia

Składane telefony są fajne, ale mogą budzić obawy o trwałość urządzeń, w szczególności, gdy składają się one ekranem do zewnątrz. Na szczęście producent Gorilla Glass postanowił stworzyć specjalne szkło chroniące giętkie wyświetlacze.

Obecne na rynku składane telefony do ochrony ekranu wykorzystują polimerową warstwę, która nie jest aż tak wytrzymała, jak szkło – łatwiej ją obetrzeć lub zarysować. W odpowiedzi na ten problem producent znanego Gorilla Glass, Corning, rozpoczął prace nad stworzeniem giętkiego szkła. W produkcji składanego Gorilla Glass firma wykorzysta doświadczenia zebrane podczas projektowania swojego innego produktu, szkła Willow Glass, które można dowolnie wyginać. Specyfika procesu produkcyjnego uniemożliwia wykorzystanie Willow Glass w telefonach, dlatego główna zasada jego wyrobu zostanie połączona z typowym dla Gorilla Glass hartowaniem.

Otrzymane szkło ma charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w tym upadki. Jednocześnie będzie ono wystarczająco giętkie, aby złożyć się niemal na płasko – Corning przewiduje, że minimalny promień zgięcia będzie wynosił od 3 do 5 mm. Ekran skutecznie ochroni już warstwa o grubości zaledwie 0,1 mm, dzięki czemu telefony nie zostaną znacząco pogrubione.

Brzmi intrygująco, ale na razie musimy uzbroić się w cierpliwość – Corning przewiduje, że szkło będzie gotowe dopiero wtedy, gdy składane smartfony staną się bardziej popularne. Oznacza to, że trzeba będzie poczekać na nie jeszcze kilka lat. Być może nieco wcześniej na rynku ukaże się podobny produkt konkurencji, na przykład japońskiego AGC.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne