Połącz się z nami

Newsy

Corning pracuje nad giętkim szkłem Gorilla Glass

Składane, ale wytrzymałe.

Składane telefony są fajne, ale mogą budzić obawy o trwałość urządzeń, w szczególności, gdy składają się one ekranem do zewnątrz. Na szczęście producent Gorilla Glass postanowił stworzyć specjalne szkło chroniące giętkie wyświetlacze.

Obecne na rynku składane telefony do ochrony ekranu wykorzystują polimerową warstwę, która nie jest aż tak wytrzymała, jak szkło – łatwiej ją obetrzeć lub zarysować. W odpowiedzi na ten problem producent znanego Gorilla Glass, Corning, rozpoczął prace nad stworzeniem giętkiego szkła. W produkcji składanego Gorilla Glass firma wykorzysta doświadczenia zebrane podczas projektowania swojego innego produktu, szkła Willow Glass, które można dowolnie wyginać. Specyfika procesu produkcyjnego uniemożliwia wykorzystanie Willow Glass w telefonach, dlatego główna zasada jego wyrobu zostanie połączona z typowym dla Gorilla Glass hartowaniem.

Otrzymane szkło ma charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w tym upadki. Jednocześnie będzie ono wystarczająco giętkie, aby złożyć się niemal na płasko – Corning przewiduje, że minimalny promień zgięcia będzie wynosił od 3 do 5 mm. Ekran skutecznie ochroni już warstwa o grubości zaledwie 0,1 mm, dzięki czemu telefony nie zostaną znacząco pogrubione.

Brzmi intrygująco, ale na razie musimy uzbroić się w cierpliwość – Corning przewiduje, że szkło będzie gotowe dopiero wtedy, gdy składane smartfony staną się bardziej popularne. Oznacza to, że trzeba będzie poczekać na nie jeszcze kilka lat. Być może nieco wcześniej na rynku ukaże się podobny produkt konkurencji, na przykład japońskiego AGC.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

Samsung prezentuje Galaxy S20 Tactical Edition

Newsy

TEST: Samsung Galaxy S20

Testy

LG Wing – oryginalny koncept na dwa ekrany

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!