Połącz się z nami

Newsy

Atak hakerski na Facebooka

Zagrożone były dane 50 milionów użytkowników.

Opublikowane

dnia

Dane użytkowników Facebooka ponownie mogły wpaść w niepowołane ręce. Tym razem przyczyną wycieku jest atak hakerski, który odkryty został pod koniec września. Jego ofiarą mogło paść nawet 50 milionów użytkowników.

Metoda, dzięki której hakerzy przejęli dostęp do kont, oparta była na funkcji „Wyświetl jako”. Pozwala ona na podejrzenie, jak nasz profil wygląda z perspektywy znajomych lub przypadkowych użytkowników Facebooka i które posty udostępniliśmy publicznie. Luka bezpieczeństwa umożliwiała hakerom skorzystanie z tej opcji i wykradzenie tokenu dostępu – cyfrowego klucza, dzięki któremu nie musimy za każdym razem logować się do przeglądarkowej lub mobilnej wersji portalu. Kiedy w piątek wieczorem atak został wykryty, Facebook zdecydował się na siłowe wylogowanie zagrożonych użytkowników. Wśród nich było 50 milionów zaatakowanych kont oraz dodatkowe 40 milionów osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy korzystały z opcji „Wyświetl jako”.

Na razie nie wiadomo, jaki zakres danych padł ofiarą hakerów. W najgorszym wypadku otrzymają oni dostęp do informacji zawartych w profilu użytkownika. Facebook twierdzi, że hasła i informacje dotyczące płatności powinny być bezpieczne, a na konto można się swobodnie zalogować. Na wszelki wypadek na razie warto zrezygnować z funkcji „Wyświetl jako”. Atak na Facebooka odbił się szerokim echem wśród jego użytkowników. Niektórzy zdecydowali się nawet na podjęcie drastycznych działań i wniesienie pozwów sądowych o narażenie na kradzież tożsamości.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. Bucko

    14/11/2018 o 16:02

    Mojego konta nie ma od 5 dni co mam zrobić

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne