Połącz się z nami

Newsy

Atak hakerski na Facebooka

Zagrożone były dane 50 milionów użytkowników.

Opublikowane

dnia

Dane użytkowników Facebooka ponownie mogły wpaść w niepowołane ręce. Tym razem przyczyną wycieku jest atak hakerski, który odkryty został pod koniec września. Jego ofiarą mogło paść nawet 50 milionów użytkowników.

Metoda, dzięki której hakerzy przejęli dostęp do kont, oparta była na funkcji „Wyświetl jako”. Pozwala ona na podejrzenie, jak nasz profil wygląda z perspektywy znajomych lub przypadkowych użytkowników Facebooka i które posty udostępniliśmy publicznie. Luka bezpieczeństwa umożliwiała hakerom skorzystanie z tej opcji i wykradzenie tokenu dostępu – cyfrowego klucza, dzięki któremu nie musimy za każdym razem logować się do przeglądarkowej lub mobilnej wersji portalu. Kiedy w piątek wieczorem atak został wykryty, Facebook zdecydował się na siłowe wylogowanie zagrożonych użytkowników. Wśród nich było 50 milionów zaatakowanych kont oraz dodatkowe 40 milionów osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy korzystały z opcji „Wyświetl jako”.

Na razie nie wiadomo, jaki zakres danych padł ofiarą hakerów. W najgorszym wypadku otrzymają oni dostęp do informacji zawartych w profilu użytkownika. Facebook twierdzi, że hasła i informacje dotyczące płatności powinny być bezpieczne, a na konto można się swobodnie zalogować. Na wszelki wypadek na razie warto zrezygnować z funkcji „Wyświetl jako”. Atak na Facebooka odbił się szerokim echem wśród jego użytkowników. Niektórzy zdecydowali się nawet na podjęcie drastycznych działań i wniesienie pozwów sądowych o narażenie na kradzież tożsamości.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. Bucko

    14/11/2018 o 16:02

    Mojego konta nie ma od 5 dni co mam zrobić

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne