Połącz się z nami

Newsy

Aresztowania związane z wyciekiem odcinków „Gry o Tron”

Zatrzymano czterech obywateli Indii.

Opublikowane

dnia

HBO najwyraźniej nie może wyświetlić swojego najpopularniejszego serialu bez problemów. Poza wielkim wyciekiem danych z początku miesiąca stacja zmaga się również z pomniejszymi problemami. Jeden z nich – wyciek czwartego odcinka siódmej serii „GoT” z serwerów dystrybutora wideo Star India – skończył się nawet aresztowaniami.

Do wycieku doszło mniej więcej w podobnym czasie, w którym do sieci trafiły informacje o dużym ataku hakerskim na serwery HBO. Tym razem procedur bezpieczeństwa nie dochowała firma Star India, a dokładnie jej operator technologiczny Prime Focus Technologies. Czterech pracowników tego przedsiębiorstwa wykradło najnowszy odcinek „Gry o Tron” i opublikowało go na indyjskich stronach internetowych przed premierą. Wszystkie osoby odpowiedzialne za wyciek zostały aresztowane przez indyjską policję w poniedziałek.

HBO nie przedstawiło jeszcze oficjalnego komentarza w tej sprawie. „Afera przeciekowa” zwraca uwagę na to, jak łatwo jest utracić cenne dane – i to nie tylko przez własne niedopatrzenie. Nawet z pozoru tak błaha sprawa jak wcześniejsza emisja jednego odcinka serialu pociąga za sobą szereg konsekwencji w postaci zagrożeń dla praw autorskich czy możliwego zmniejszenia oglądalności. Pozostaje zatem życzyć HBO więcej szczęścia w ochronie swoich dzieł a miłośników serialu przestrzec przed spoilerami!

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne