SOCJAL
Do góry

Aresztowania związane z wyciekiem odcinków „Gry o Tron”

Zatrzymano czterech obywateli Indii.

HBO najwyraźniej nie może wyświetlić swojego najpopularniejszego serialu bez problemów. Poza wielkim wyciekiem danych z początku miesiąca stacja zmaga się również z pomniejszymi problemami. Jeden z nich – wyciek czwartego odcinka siódmej serii „GoT” z serwerów dystrybutora wideo Star India – skończył się nawet aresztowaniami.

Do wycieku doszło mniej więcej w podobnym czasie, w którym do sieci trafiły informacje o dużym ataku hakerskim na serwery HBO. Tym razem procedur bezpieczeństwa nie dochowała firma Star India, a dokładnie jej operator technologiczny Prime Focus Technologies. Czterech pracowników tego przedsiębiorstwa wykradło najnowszy odcinek „Gry o Tron” i opublikowało go na indyjskich stronach internetowych przed premierą. Wszystkie osoby odpowiedzialne za wyciek zostały aresztowane przez indyjską policję w poniedziałek.

HBO nie przedstawiło jeszcze oficjalnego komentarza w tej sprawie. „Afera przeciekowa” zwraca uwagę na to, jak łatwo jest utracić cenne dane – i to nie tylko przez własne niedopatrzenie. Nawet z pozoru tak błaha sprawa jak wcześniejsza emisja jednego odcinka serialu pociąga za sobą szereg konsekwencji w postaci zagrożeń dla praw autorskich czy możliwego zmniejszenia oglądalności. Pozostaje zatem życzyć HBO więcej szczęścia w ochronie swoich dzieł a miłośników serialu przestrzec przed spoilerami!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy