SOCJAL
Do góry

Google rozszerza rozpoznawanie mowy o nowe języki

30 nowych języków i dialektów.

Dyktowanie jest szybsze niż wpisywanie liter na klawiaturze smartfona. Aby udostępnić tę możliwość ludziom z całego świata, Google dodało właśnie rozpoznawanie 30 języków i dialektów z niemal wszystkich kontynentów.

Aplikacja Google będzie rozpoznawała aż 119 różnych języków, w tym wariantów regionalnych (np. język hiszpański używany w poszczególnych krajach Ameryki Łacińskiej). Wśród najbardziej interesujących języków dodanych w tej aktualizacji znajdują się armeński, azerbejdżański i gruziński, jak również popularne dialekty, takie jak bengalski, swahili czy urdu. W Europie do listy obsługiwanych języków dołączył łotewski – aż dziw, że nie był on obsługiwany wcześniej.

Po implementacji rozpoznawania mowy w wyszukiwarce, Google podłączy ją również do innych aplikacji, a tym Google Translate. Dzięki tej opcji łatwiej będzie nam się porozumieć za granicą niezależnie od kierunku naszej podróży. Oczywiście na samym początku system będzie zawodny, jednak w miarę rozwoju słownika i wprowadzania poprawek tłumaczenia na nowo dodane języki będą coraz dokładniejsze. Aktualizacja Google wiąże się z jeszcze jednym sympatycznym bonusem dla użytkowników w USA – możliwość „dyktowania” emotikonów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy