Połącz się z nami

Newsy

Apple Watch EKG trafia do Europy

Niestety, nie jest dostępny w Polsce.

Jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji 4 generacji Apple Watch jest coraz bliżej naszego kraju. Przynajmniej geograficznie, ponieważ na liście europejskich państw, które otrzymały wsparcie dla aplikacji EKG, nie znalazła się Polska.

Funkcja była poprzednio niedostępna ze względu na proces certyfikacji, którą musiał przejść Apple Watch, aby móc być używany przez osoby spoza Stanów Zjednoczonych. Dopiero teraz, kilka miesięcy po premierze, aplikacja elektrokardiogramu trafia na zegarki użytkowników z Hongkongu i 18 państw Europy wraz z aktualizacją watchOS do wersji 5.2. Na liście znajdują się Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy i Wielka Brytania. Z niewiadomego powodu funkcja nie została uruchomiona w Polsce.

Szkoda, ponieważ testy przeprowadzone przez Apple wspólnie z uniwersytetem w Stanford wykazały, że smartwatch z dużą dokładnością potrafi zidentyfikować migotanie przedsionków, najczęściej występujące zaburzenie pracy serca. Gdy wykryje on arytmię, automatycznie powiadomi o tym użytkownika. Pozostaje nam zatem czekać na wprowadzenie aplikacji EKG do naszego kraju, a w międzyczasie skorzystać z innych nowości zawartych w aktualizacji 5.2, na przykład wsparcia dla nowych AirPods i wsparcie dla funkcji real-time texting.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Apple Watch Series 6 i Watch SE – nowe smartwatche

Newsy

Apple prezentuje nową generację iPada i iPada Air

Newsy

Apple daje zielone światło apkom do streamingu gier

Newsy

Apple pozywa Epic Games za złamanie umowy

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!