Połącz się z nami

Newsy

Apple Watch EKG trafia do Europy

Niestety, nie jest dostępny w Polsce.

Opublikowane

dnia

Jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji 4 generacji Apple Watch jest coraz bliżej naszego kraju. Przynajmniej geograficznie, ponieważ na liście europejskich państw, które otrzymały wsparcie dla aplikacji EKG, nie znalazła się Polska.

Funkcja była poprzednio niedostępna ze względu na proces certyfikacji, którą musiał przejść Apple Watch, aby móc być używany przez osoby spoza Stanów Zjednoczonych. Dopiero teraz, kilka miesięcy po premierze, aplikacja elektrokardiogramu trafia na zegarki użytkowników z Hongkongu i 18 państw Europy wraz z aktualizacją watchOS do wersji 5.2. Na liście znajdują się Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy i Wielka Brytania. Z niewiadomego powodu funkcja nie została uruchomiona w Polsce.

Szkoda, ponieważ testy przeprowadzone przez Apple wspólnie z uniwersytetem w Stanford wykazały, że smartwatch z dużą dokładnością potrafi zidentyfikować migotanie przedsionków, najczęściej występujące zaburzenie pracy serca. Gdy wykryje on arytmię, automatycznie powiadomi o tym użytkownika. Pozostaje nam zatem czekać na wprowadzenie aplikacji EKG do naszego kraju, a w międzyczasie skorzystać z innych nowości zawartych w aktualizacji 5.2, na przykład wsparcia dla nowych AirPods i wsparcie dla funkcji real-time texting.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iOS 13.2.2 już dostępny

Rozwiązuje błąd związany z zamykaniem apek w tle.

Opublikowane

dnia

iOS i iPadOS to systemy operacyjne nastawione na produktywność, ale i one nie zawsze ustrzegają się błędów, które mogą na nią negatywnie wpłynąć. Przykładem niech będzie wprowadzony w iOS 13 bug, przedwcześnie zamykający apki działające w tle i często powodujący utratę wyników pracy. Nowa aktualizacja ma go wyeliminować.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

James Dean powróci na ekran za sprawą CGI

Aktor właśnie otrzymał „pośmiertny angaż”.

Opublikowane

dnia

James Dean to legenda kina amerykańskiego. Jego tragiczna śmierć w 1955 roku uczyniła z niego ikonę wśród młodych, zbuntowanych ludzi. Dzięki zdobyczom technologii już niedługo zobaczymy go w zupełnie nowej roli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi Mi CC9 Pro i Mi Watch oficjalnie

Mocna konkurencja dla produktów Apple?

Opublikowane

dnia

Tańsi producenci często oskarżani są o kopiowanie tych droższych. W przypadku nowych produktów Xiaomi nietrudno jest wskazać ich, hmm, inspiracje, ale uwagę zwracają przede wszystkim ich niezłe wnętrzności… i cena.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne