Połącz się z nami

Newsy

Apple Watch EKG trafia do Europy

Niestety, nie jest dostępny w Polsce.

Opublikowane

dnia

Jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji 4 generacji Apple Watch jest coraz bliżej naszego kraju. Przynajmniej geograficznie, ponieważ na liście europejskich państw, które otrzymały wsparcie dla aplikacji EKG, nie znalazła się Polska.

Funkcja była poprzednio niedostępna ze względu na proces certyfikacji, którą musiał przejść Apple Watch, aby móc być używany przez osoby spoza Stanów Zjednoczonych. Dopiero teraz, kilka miesięcy po premierze, aplikacja elektrokardiogramu trafia na zegarki użytkowników z Hongkongu i 18 państw Europy wraz z aktualizacją watchOS do wersji 5.2. Na liście znajdują się Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy i Wielka Brytania. Z niewiadomego powodu funkcja nie została uruchomiona w Polsce.

Szkoda, ponieważ testy przeprowadzone przez Apple wspólnie z uniwersytetem w Stanford wykazały, że smartwatch z dużą dokładnością potrafi zidentyfikować migotanie przedsionków, najczęściej występujące zaburzenie pracy serca. Gdy wykryje on arytmię, automatycznie powiadomi o tym użytkownika. Pozostaje nam zatem czekać na wprowadzenie aplikacji EKG do naszego kraju, a w międzyczasie skorzystać z innych nowości zawartych w aktualizacji 5.2, na przykład wsparcia dla nowych AirPods i wsparcie dla funkcji real-time texting.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne