Połącz się z nami

Newsy

Apple prezentuje nowe komputery iMac

Nowości w wersji z 21,5- oraz 27-calowym ekranem.

Ledwie wczoraj informowaliśmy o nowych iPadach, a Apple już zdecydowało się na kolejną cichą premierę. Tym razem odświeżeniu zostały poddane desktopy z serii i Mac. Otrzymały one znacznie potężniejsze specyfikacje.

21,5-calowa wersja dostępna jest w dwóch nowych wariantach. Ten tańszy kosztuje od 6 500 PLN i w podstawowej konfiguracji posiada czterordzeniowy procesor Intel Core i3 3,6 GHz 8 generacji, 8 GB pamięci RAM, dysk twardy 1 TB, kartę graficzną Radeon 555X i wyświetlacz Retina 4K o rozdzielczości 4 096 x 2 304. Wyższa wersja kosztuje od 7 500 PLN i otrzymała potężniejszy procesor (sześciordzeniowy Core i5 8 gen 3,0 GHz), dysk Fusion Drive o pojemności 1 TB i GPU Radeon Pro 560X. Oczywiście obydwie konfiguracje można uzupełniać o wyższe podzespoły, w tym procesor Core i7, 32 GB RAM i dysk SSD o pojemności 1 TB.

27-calowy iMac działa teraz na Intel Core i5 – w podstawowej konfiguracji znajdziemy procesor 3,1 GHz, a w wyższej – 3,7 GHz. Obydwa warianty otrzymały fabrycznie 8 GB pamięci RAM i wyświetlacz Retina 5K 5 120 x 2 880. W niższej, kosztującej 10 000 PLN, znajdziemy dysk Fusion Drive 1 TB i kartę Radeon Pro 575X, a w wyższej (11 500 PLN) – 2 TB miejsca na dysku i Radeona Pro 580X. Podobnie jak w przypadku mniejszych iMaków, urządzenia można wyposażyć w mocniejsze „wnętrzności”. Spośród opcji największe wrażenie robi procesor Intel Core i9 3,6 GHz 9 generacji.

Komputery są już dostępne w sprzedaży. Bez zmiany pozostają na razie iMaki Pro, które również nie były odświeżane od grudnia 2017. Może to wynikać z faktu, że Intel nie zaprezentował jeszcze następców wykorzystanych w nich procesorów Xeon-W.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Darmowy streaming gier od Facebooka

Newsy

Apple prezentuje HomePoda mini

Newsy

iPhone 12 i iPhone 12 Pro oficjalnie

Newsy

Epic Games, Spotify i inni w koalicji przeciw Apple

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!