Połącz się z nami

Newsy

Apple prezentuje nowe komputery iMac

Nowości w wersji z 21,5- oraz 27-calowym ekranem.

Opublikowane

dnia

Ledwie wczoraj informowaliśmy o nowych iPadach, a Apple już zdecydowało się na kolejną cichą premierę. Tym razem odświeżeniu zostały poddane desktopy z serii i Mac. Otrzymały one znacznie potężniejsze specyfikacje.

21,5-calowa wersja dostępna jest w dwóch nowych wariantach. Ten tańszy kosztuje od 6 500 PLN i w podstawowej konfiguracji posiada czterordzeniowy procesor Intel Core i3 3,6 GHz 8 generacji, 8 GB pamięci RAM, dysk twardy 1 TB, kartę graficzną Radeon 555X i wyświetlacz Retina 4K o rozdzielczości 4 096 x 2 304. Wyższa wersja kosztuje od 7 500 PLN i otrzymała potężniejszy procesor (sześciordzeniowy Core i5 8 gen 3,0 GHz), dysk Fusion Drive o pojemności 1 TB i GPU Radeon Pro 560X. Oczywiście obydwie konfiguracje można uzupełniać o wyższe podzespoły, w tym procesor Core i7, 32 GB RAM i dysk SSD o pojemności 1 TB.

27-calowy iMac działa teraz na Intel Core i5 – w podstawowej konfiguracji znajdziemy procesor 3,1 GHz, a w wyższej – 3,7 GHz. Obydwa warianty otrzymały fabrycznie 8 GB pamięci RAM i wyświetlacz Retina 5K 5 120 x 2 880. W niższej, kosztującej 10 000 PLN, znajdziemy dysk Fusion Drive 1 TB i kartę Radeon Pro 575X, a w wyższej (11 500 PLN) – 2 TB miejsca na dysku i Radeona Pro 580X. Podobnie jak w przypadku mniejszych iMaków, urządzenia można wyposażyć w mocniejsze „wnętrzności”. Spośród opcji największe wrażenie robi procesor Intel Core i9 3,6 GHz 9 generacji.

Komputery są już dostępne w sprzedaży. Bez zmiany pozostają na razie iMaki Pro, które również nie były odświeżane od grudnia 2017. Może to wynikać z faktu, że Intel nie zaprezentował jeszcze następców wykorzystanych w nich procesorów Xeon-W.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne