Połącz się z nami

Newsy

Google Stadia – usługa strumieniowania gier

Umożliwi odtwarzanie tytułów w 4K i 60 kl./s.

Opublikowane

dnia

Google już od dłuższego czasu planowało wejście na arenę gamingową, jednak dopiero podczas tegorocznej konferencji GDC odkryło, nad jak dużym przedsięwzięciem pracowało. Oto Google Stadia – usługa zdalnego strumieniowania gier działająca w przeglądarce Chrome.

Według Google usługa Stadia ma łączyć graczy, deweloperów i streamerów. Umożliwi ona strumieniowanie gry z dedykowanego serwera do właściwie każdego urządzenia – na początek będą to komputery z zainstalowaną przeglądarką Chrome, telewizory z Chromecastem i smartfony Pixel. Każdy tytuł będzie odtwarzany w jakości 4K i 60 kl./s, a w przyszłości dostępne będzie także granie w 8K. W trakcie gry użytkownik będzie mógł przełączać się pomiędzy urządzeniami, a także w dowolnym momencie rozpocząć strumieniowanie na kanale YouTube powiązanym z kontem użytym do zalogowania się do Stadia. Platforma będzie wspierała także opcje gry ze znajomymi, również tymi grającymi na innych konsolach, oraz zabawę w trybie lokalnego multiplayera za pomocą funkcji Stream Connect.

Do obsługi Stadia będzie można wykorzystać każdy kontroler USB lub Bluetooth, ale należy liczyć się z tym, że w grze przeszkadzać nam będą niewielkie opóźnienia. Aby je wyeliminować Google wprowadziło dedykowany kontroler łączący się bezpośrednio z odtwarzaną grą, a nie urządzeniem, na którym gramy. Z poziomu pada można rozpocząć transmisję na YouTube i… przywołać Asystenta Google. Wirtualny pomocnik jest tam głównie po to, by służyć radą, jeśli gracz zablokuje się w jakimś punkcie.

W co zagramy na Stadia? Wśród potwierdzonych tytułów znalazły się Shadow of the Tomb Raider oraz Assassin’s Creed Odyssey, a także nadchodzący Doom Eternal od id Software. Co ciekawe, na platformie na pewno pojawi się wiele tytułów ekskluzywnych stworzonych przez dedykowane studio Stadia Games and Entertainment. Usługa powinna trafić na nasze urządzenia jeszcze w tym roku – Google przewiduje, że gracze ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i „większości krajów europejskich” zagrają w pierwsze tytuły przed końcem 2019 roku. Więcej informacji, w tym cennik usługi, zostanie podane już wkrótce.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne