Połącz się z nami

Newsy

Google Stadia – usługa strumieniowania gier

Umożliwi odtwarzanie tytułów w 4K i 60 kl./s.

Opublikowane

dnia

Google już od dłuższego czasu planowało wejście na arenę gamingową, jednak dopiero podczas tegorocznej konferencji GDC odkryło, nad jak dużym przedsięwzięciem pracowało. Oto Google Stadia – usługa zdalnego strumieniowania gier działająca w przeglądarce Chrome.

Według Google usługa Stadia ma łączyć graczy, deweloperów i streamerów. Umożliwi ona strumieniowanie gry z dedykowanego serwera do właściwie każdego urządzenia – na początek będą to komputery z zainstalowaną przeglądarką Chrome, telewizory z Chromecastem i smartfony Pixel. Każdy tytuł będzie odtwarzany w jakości 4K i 60 kl./s, a w przyszłości dostępne będzie także granie w 8K. W trakcie gry użytkownik będzie mógł przełączać się pomiędzy urządzeniami, a także w dowolnym momencie rozpocząć strumieniowanie na kanale YouTube powiązanym z kontem użytym do zalogowania się do Stadia. Platforma będzie wspierała także opcje gry ze znajomymi, również tymi grającymi na innych konsolach, oraz zabawę w trybie lokalnego multiplayera za pomocą funkcji Stream Connect.

Do obsługi Stadia będzie można wykorzystać każdy kontroler USB lub Bluetooth, ale należy liczyć się z tym, że w grze przeszkadzać nam będą niewielkie opóźnienia. Aby je wyeliminować Google wprowadziło dedykowany kontroler łączący się bezpośrednio z odtwarzaną grą, a nie urządzeniem, na którym gramy. Z poziomu pada można rozpocząć transmisję na YouTube i… przywołać Asystenta Google. Wirtualny pomocnik jest tam głównie po to, by służyć radą, jeśli gracz zablokuje się w jakimś punkcie.

W co zagramy na Stadia? Wśród potwierdzonych tytułów znalazły się Shadow of the Tomb Raider oraz Assassin’s Creed Odyssey, a także nadchodzący Doom Eternal od id Software. Co ciekawe, na platformie na pewno pojawi się wiele tytułów ekskluzywnych stworzonych przez dedykowane studio Stadia Games and Entertainment. Usługa powinna trafić na nasze urządzenia jeszcze w tym roku – Google przewiduje, że gracze ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i „większości krajów europejskich” zagrają w pierwsze tytuły przed końcem 2019 roku. Więcej informacji, w tym cennik usługi, zostanie podane już wkrótce.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne