Połącz się z nami

Newsy

Google Stadia – usługa strumieniowania gier

Umożliwi odtwarzanie tytułów w 4K i 60 kl./s.

Opublikowane

dnia

Google już od dłuższego czasu planowało wejście na arenę gamingową, jednak dopiero podczas tegorocznej konferencji GDC odkryło, nad jak dużym przedsięwzięciem pracowało. Oto Google Stadia – usługa zdalnego strumieniowania gier działająca w przeglądarce Chrome.

Według Google usługa Stadia ma łączyć graczy, deweloperów i streamerów. Umożliwi ona strumieniowanie gry z dedykowanego serwera do właściwie każdego urządzenia – na początek będą to komputery z zainstalowaną przeglądarką Chrome, telewizory z Chromecastem i smartfony Pixel. Każdy tytuł będzie odtwarzany w jakości 4K i 60 kl./s, a w przyszłości dostępne będzie także granie w 8K. W trakcie gry użytkownik będzie mógł przełączać się pomiędzy urządzeniami, a także w dowolnym momencie rozpocząć strumieniowanie na kanale YouTube powiązanym z kontem użytym do zalogowania się do Stadia. Platforma będzie wspierała także opcje gry ze znajomymi, również tymi grającymi na innych konsolach, oraz zabawę w trybie lokalnego multiplayera za pomocą funkcji Stream Connect.

Do obsługi Stadia będzie można wykorzystać każdy kontroler USB lub Bluetooth, ale należy liczyć się z tym, że w grze przeszkadzać nam będą niewielkie opóźnienia. Aby je wyeliminować Google wprowadziło dedykowany kontroler łączący się bezpośrednio z odtwarzaną grą, a nie urządzeniem, na którym gramy. Z poziomu pada można rozpocząć transmisję na YouTube i… przywołać Asystenta Google. Wirtualny pomocnik jest tam głównie po to, by służyć radą, jeśli gracz zablokuje się w jakimś punkcie.

W co zagramy na Stadia? Wśród potwierdzonych tytułów znalazły się Shadow of the Tomb Raider oraz Assassin’s Creed Odyssey, a także nadchodzący Doom Eternal od id Software. Co ciekawe, na platformie na pewno pojawi się wiele tytułów ekskluzywnych stworzonych przez dedykowane studio Stadia Games and Entertainment. Usługa powinna trafić na nasze urządzenia jeszcze w tym roku – Google przewiduje, że gracze ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i „większości krajów europejskich” zagrają w pierwsze tytuły przed końcem 2019 roku. Więcej informacji, w tym cennik usługi, zostanie podane już wkrótce.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne