Połącz się z nami

Newsy

Apple ma wyniki finansowe za Q1 2016 i jest problem

Brak innowacyjnych i odważnych rozwiązań zaczyna powoli zbierać żniwo.

Opublikowane

dnia

Pomimo, iż Apple zainkasowało w ostatnim kwartale więcej niż jakakolwiek inna firma w historii, to ma ona problem związany ze sprzedażą swoich produktów. Przy kwocie 18,4 mld USD zarobionych w Q1 2016 ciężko tu jeszcze mówić o kryzysie, ale wyraźnie sprzedaż produktów Apple spada.

Najbardziej dotkliwy może się dla Apple okazać niedługo brak wyraźnego wzrostu sprzedaży iPhone’a. W Q1 2015 firma sprzedała 74,4 mln jednostek. W tym roku wzrost był marginalny, gdyż wyniósł tylko 400 000 sztuk (w górę o 1%). Jest to najsłabszy wzrost sprzedaży dla iPhone’a od czasu jego premiery w 2007 roku.

Trochę gorzej sprawy się mają w przypadku iPada. Pomimo premiery modelu Pro odnotował on 25-procentowy spadek sprzedaży w porównaniu do zeszłego roku. W Q1 2016 Apple sprzedało jedynie 16 milionów jednostek. Również sprzedaż Maców poszła w dół 0 4% w stosunku do Q1 2015.

Na plus Apple może sobie zaliczyć sprzedaż produktów w kategorii „Inne” do której zaliczają się Apple TV, Apple Watch, asortyment Beats, iPody i akcesoria. Tutaj wzrost wyniósł aż 62% w stosunku do Q1 2015, co firma z pewnością zawdzięcza swojemu smartwatchowi i nowemu Apple TV.

Opublikowane wyniki nie są oczywiście początkiem końca, ale pokazują, że brak innowacyjnych i odważnych rozwiązań z czasów Steve’a Jobsa zaczyna powoli zbierać żniwo. W tym roku z pewnością zobaczymy nowego iPhone’a, który nadal jest głównym źródłem przychodu firmy i jeśli usunięcie gniazda słuchawkowego będzie jedyną innowacją w tym modelu to wyniki za Q1 2017 mogą być dla Apple bardzo niezadowalające.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne