Połącz się z nami

Newsy

Aplikacja DoubleTake trafia na iPhone’a

Umożliwia jednoczesne kręcenie filmów dwiema kamerami.

Potrójne i poczwórne kamery w telefonach znacząco zwiększają ich fotograficzne możliwości, ale rzadko kiedy mamy okazję skorzystać z kilku „oczek” naraz. Deweloper aplikacji fotograficznych Filmic postanowił to wykorzystać i stworzyć DoubleTake – darmową apkę na iOS.

DoubleTake pozwala na nagrywanie wideo z dwóch obiektywów jednocześnie. Podczas korzystania użytkownik dysponuje podglądem tego, co widzi każda kamerka. Do wyboru mamy kilka trybów wyświetlania: podzielony ekran lub zagnieżdżony obraz, czyli mniejsze okienko osadzone w większym. W zależności od wybranego trybu nagrywana zawartość zapisywana jest w osobnych plikach o formacie obrazu 16:9 lub jako jeden film. Maksymalna rozdzielczość nakręconego materiału to 1080p i 24, 25 lub 30 kl./s – ze względu na ograniczenia sprzętowe DoubleTake nie obsługuje 4K.

Aplikacja może działać na telefonach dwóch ostatnich generacji z zainstalowanym iOS 13: Xs, Xs Max i Xr oraz 11, 11 Pro i 11 Pro Max. W tym pierwszym przypadku umożliwia ona jednoczesne nagrywanie wyłącznie za pomocą kamerki do selfie i jednego z tylnych aparatów, ale najnowszych iPhone’ów nie dotyczą te ograniczenia – tutaj możemy skorzystać na przykład z teleobiektywu i obiektywu szerokokątnego. DoubleTake znajdziemy już w App Store. Aplikacja jest darmowa, a deweloper obiecuje, że nie będzie dodawał do niej płatnych funkcji. Możliwość nagrywania dwoma kamerami jednocześnie już wkrótce trafi również do flagowego produktu Filmic, popularnej apki Filmic Pro.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Unia Europejska głosuje za wspólnym standardom ładowarek

Newsy

Apple zanotowało rekordowe zyski w tym kwartale

Newsy

Apple patentuje komputer wykonany z tafli szkła

Newsy

TEST: Apple iPhone 11

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!