Połącz się z nami

Newsy

Amazon Echo przesłało nagranie rozmowy do osoby trzeciej

Amazon tłumaczy, jak mogło do tego dojść.

Opublikowane

dnia

Wirtualni asystenci i inteligentne głośniki są fajne, o ile działają poprawnie. W przypadku, gdy w grę wchodzą bugi rozsyłające nasze prywatne informacje do losowych osób, sytuacja staje się mniej zabawna.

Urządzenie Amazon Echo należące do małżeństwa z amerykańskiego stanu Oregon nagrało fragment ich prywatnej rozmowy i przesłało go do znajdującej się na liście kontaktów osoby. Mężczyzna natychmiast powiadomił parę o tym fakcie, a małżeństwo skontaktowało się z działem pomocy technicznej Amazonu. Co mogło spowodować tego dziwnego buga? Amazon tłumaczy, że cała sytuacja jest dziełem przypadku. Echo błędnie zinterpretowało jedno z wypowiedzianych słów jako komendę „Alexa”, a następne kwestie jako polecenia wysłania nagrania konwersacji do konkretnego kontaktu. Podczas wysyłania jakichkolwiek wiadomości do kontaktów Amazon Echo prosi o potwierdzenie polecenia, ale w domu pokrzywdzonych znajdował się więcej niż jeden głośnik – możliwe, że system odtworzył prośbę na innym urządzeniu, niż to, które nagrywało rozmowę.

Amazon oczywiście przeprosił użytkowników i zapewnił, że takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko i są jedynie dziełem przypadku. Przypominają one także o zagrożeniu związanym z inteligentnymi głośnikami, które przecież wyposażone są w mikrofony nasłuchujące naszych wypowiedzi cały czas. Wprowadzenie ich do domu to wygoda, ale należy się liczyć z faktem, że żaden software nie jest tak odporny na błędy, aby wyeliminować prawdopodobieństwo zaistnienia podobnego zdarzenia.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne