Połącz się z nami

Newsy

Rozlicz PIT przez Facebook’a

Opublikowane

dnia

Od 16 lutego 2011 roku, osoby rozliczające się z fiskusem, mogą skorzystać z darmowej aplikacji do rozliczeń podatkowych w wersji zintegrowanej z platformą Facebook. Po zalogowaniu się na swoje konto w portalu społecznościowym, wybraniu aplikacji pitroczny.pl oraz zaakceptowaniu regulaminu, narzędzie jest gotowe do użycia.

Za pomocą bezpłatnej aplikacji do rocznych rozliczeń podatkowych przez internet, dostępnej na Facebook’u (http://apps.facebook.com/pitroczny), można szybko i łatwo wypełnić swój PIT online oraz wysłać e-deklarację do urzędu skarbowego – bez wychodzenia z domu. W prawidłowym wypełnieniu deklaracji podatnikowi pomaga system podpowiedzi, które prowadzą użytkownika przez cały proces uzupełniania formularza PIT. Dzięki zastosowanym ułatwieniom, wypełnienie deklaracji podatkowej zajmuje średnio jedynie 15 minut.

Dla kogo aplikacja została stworzona?

Z aplikacji pitroczny.pl w wersji zintegrowanej z platformą Facebook mogą skorzystać wszystkie osoby fizyczne, które przy rozliczeniu za 2010 rok będą wypełniały deklaracje: PIT-36, PIT-36-L, PIT-37, PIT-38 bądź PIT-39. Każdą z tych deklaracji, po wypełnieniu, można przesłać do urzędu skarbowego drogą elektroniczną w formie e-deklaracji. Co niezwykle istotne, nie ma konieczności posiadania drogiego kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Aplikacja zweryfikuje wiarygodność podatnika za pomocą sześciu osobistych cech (m.in. numeru NIP czy kwoty przychodu z zeznania podatkowego za 2009 rok). Funkcjonowanie aplikacji jest zgodne z wytycznymi ministerialnymi. Tym samym, po wysłaniu {link_wew 5173}e-deklaracji{/link_wew} użytkownik otrzyma identyfikator złożonego dokumentu, za pomocą którego sprawdzi czy jego PIT został poprawnie przetworzony (Urzędowe Poświadczenie Odbioru – UPO).

Funkcjonowanie aplikacji

Proponowane przez Power Media S.A. rozwiązanie ma na celu promowanie idei rozliczeń podatkowych przez internet. Celem, jaki przyświecał tworzeniu aplikacji pitroczny.pl zintegrowanej z Facebook’iem, było skrócenie czasu potrzebnego podatnikowi na wypełnienie deklaracji podatkowej, zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu oraz sprawienie, że roczne rozliczenie z fiskusem nie będzie już problemem, a wręcz rozrywką. Użytkownik będzie mógł pochwalić się swoim znajomym, że już wypełnił PIT za 2010 rok. Taka informacja automatycznie pojawi się na jego „Tablicy”.

Jakość i bezpieczeństwo

Power Media S.A. istnieje na polskim rynku od kilkunastu lat. Wieloletnie doświadczenie zdobyte przez firmę na polu realizacji wielu krajowych i zagranicznych projektów informatycznych oraz prowadzenie serwisu małej {link_wew 7545}księgowości{/link_wew} internetowej ifirma.pl, stanowi gwarancję wysokiej jakości implementowanych rozwiązań. W celu zapewnienia użytkownikom wygody i poczucia bezpieczeństwa, dane podatkowe wprowadzone do aplikacji przechowywane są na zabezpieczonych serwerach, a ich internetowa transmisja odbywa się za pośrednictwem połączeń szyfrowych (Secure Socket Layer – {link_wew 6547}SSL{/link_wew}).

Aplikacja do rocznych rozliczeń podatkowych zintegrowana z platformą portalu społecznościowego, stanowi swego rodzaju rozwinięcie działania wersji aplikacji dostępnej w serwisie pitroczny.pl. W ciągu trzech lat funkcjonowania, skorzystało z niej niemal 45 tysięcy osób, w tym ponad 21 tysięcy w zeszłym roku. Jednocześnie ponad 60% użytkowników zdecydowało się wysłać swoje e-deklaracje do urzędu skarbowego. Powyższe statystyki, wskazujące na rosnącą popularność rozliczeń podatkowych online wśród polskich podatników, dodatkowo zmotywowały twórców aplikacji do zróżnicowania form jej dostępności dla użytkowników.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne