Połącz się z nami

Newsy

Rozlicz PIT przez Facebook’a

Opublikowane

dnia

Od 16 lutego 2011 roku, osoby rozliczające się z fiskusem, mogą skorzystać z darmowej aplikacji do rozliczeń podatkowych w wersji zintegrowanej z platformą Facebook. Po zalogowaniu się na swoje konto w portalu społecznościowym, wybraniu aplikacji pitroczny.pl oraz zaakceptowaniu regulaminu, narzędzie jest gotowe do użycia.

Za pomocą bezpłatnej aplikacji do rocznych rozliczeń podatkowych przez internet, dostępnej na Facebook’u (http://apps.facebook.com/pitroczny), można szybko i łatwo wypełnić swój PIT online oraz wysłać e-deklarację do urzędu skarbowego – bez wychodzenia z domu. W prawidłowym wypełnieniu deklaracji podatnikowi pomaga system podpowiedzi, które prowadzą użytkownika przez cały proces uzupełniania formularza PIT. Dzięki zastosowanym ułatwieniom, wypełnienie deklaracji podatkowej zajmuje średnio jedynie 15 minut.

Dla kogo aplikacja została stworzona?

Z aplikacji pitroczny.pl w wersji zintegrowanej z platformą Facebook mogą skorzystać wszystkie osoby fizyczne, które przy rozliczeniu za 2010 rok będą wypełniały deklaracje: PIT-36, PIT-36-L, PIT-37, PIT-38 bądź PIT-39. Każdą z tych deklaracji, po wypełnieniu, można przesłać do urzędu skarbowego drogą elektroniczną w formie e-deklaracji. Co niezwykle istotne, nie ma konieczności posiadania drogiego kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Aplikacja zweryfikuje wiarygodność podatnika za pomocą sześciu osobistych cech (m.in. numeru NIP czy kwoty przychodu z zeznania podatkowego za 2009 rok). Funkcjonowanie aplikacji jest zgodne z wytycznymi ministerialnymi. Tym samym, po wysłaniu {link_wew 5173}e-deklaracji{/link_wew} użytkownik otrzyma identyfikator złożonego dokumentu, za pomocą którego sprawdzi czy jego PIT został poprawnie przetworzony (Urzędowe Poświadczenie Odbioru – UPO).

Funkcjonowanie aplikacji

Proponowane przez Power Media S.A. rozwiązanie ma na celu promowanie idei rozliczeń podatkowych przez internet. Celem, jaki przyświecał tworzeniu aplikacji pitroczny.pl zintegrowanej z Facebook’iem, było skrócenie czasu potrzebnego podatnikowi na wypełnienie deklaracji podatkowej, zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu oraz sprawienie, że roczne rozliczenie z fiskusem nie będzie już problemem, a wręcz rozrywką. Użytkownik będzie mógł pochwalić się swoim znajomym, że już wypełnił PIT za 2010 rok. Taka informacja automatycznie pojawi się na jego „Tablicy”.

Jakość i bezpieczeństwo

Power Media S.A. istnieje na polskim rynku od kilkunastu lat. Wieloletnie doświadczenie zdobyte przez firmę na polu realizacji wielu krajowych i zagranicznych projektów informatycznych oraz prowadzenie serwisu małej {link_wew 7545}księgowości{/link_wew} internetowej ifirma.pl, stanowi gwarancję wysokiej jakości implementowanych rozwiązań. W celu zapewnienia użytkownikom wygody i poczucia bezpieczeństwa, dane podatkowe wprowadzone do aplikacji przechowywane są na zabezpieczonych serwerach, a ich internetowa transmisja odbywa się za pośrednictwem połączeń szyfrowych (Secure Socket Layer – {link_wew 6547}SSL{/link_wew}).

Aplikacja do rocznych rozliczeń podatkowych zintegrowana z platformą portalu społecznościowego, stanowi swego rodzaju rozwinięcie działania wersji aplikacji dostępnej w serwisie pitroczny.pl. W ciągu trzech lat funkcjonowania, skorzystało z niej niemal 45 tysięcy osób, w tym ponad 21 tysięcy w zeszłym roku. Jednocześnie ponad 60% użytkowników zdecydowało się wysłać swoje e-deklaracje do urzędu skarbowego. Powyższe statystyki, wskazujące na rosnącą popularność rozliczeń podatkowych online wśród polskich podatników, dodatkowo zmotywowały twórców aplikacji do zróżnicowania form jej dostępności dla użytkowników.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

HBO najprawdopodobniej wyprodukuje kolejny prequel „Gry o tron”

Tym razem znów oparty na książkowym pierwowzorze.

Opublikowane

dnia

Kontrowersje związane z zakończeniem ostatniego sezonu Gry o tron nie powstrzymują HBO przed dalszym eksplorowaniem Westeros i okolic. Po ogłoszonym już prequelu rozgrywającym się wiele tysięcy lat przed wydarzeniami z głównej serii przyszedł czas na serial oparty na książce Ogień i krew.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Pani Fletcher” – Kathryn Hahn w głównej roli w miniserialu na podstawie powieści Toma Perrotty

Matka i syn zaczynają cieszyć się nową wolnością.

Opublikowane

dnia

przez

Pani Fletcher to miniserial HBO na postawie powieści Toma Perrotty, który jest także twórcą serialu. Produkcja przedstawia dwie równoległe historie o dojrzewaniu dwojga bohaterów – matki, której jedyne dziecko wyprowadza się z domu i jej syna, studenta pierwszego roku. Premiera Pani Fletcher odbędzie się 28 października w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne