Połącz się z nami

Newsy

Rozlicz PIT przez Facebook’a

Opublikowane

dnia

Od 16 lutego 2011 roku, osoby rozliczające się z fiskusem, mogą skorzystać z darmowej aplikacji do rozliczeń podatkowych w wersji zintegrowanej z platformą Facebook. Po zalogowaniu się na swoje konto w portalu społecznościowym, wybraniu aplikacji pitroczny.pl oraz zaakceptowaniu regulaminu, narzędzie jest gotowe do użycia.

Za pomocą bezpłatnej aplikacji do rocznych rozliczeń podatkowych przez internet, dostępnej na Facebook’u (http://apps.facebook.com/pitroczny), można szybko i łatwo wypełnić swój PIT online oraz wysłać e-deklarację do urzędu skarbowego – bez wychodzenia z domu. W prawidłowym wypełnieniu deklaracji podatnikowi pomaga system podpowiedzi, które prowadzą użytkownika przez cały proces uzupełniania formularza PIT. Dzięki zastosowanym ułatwieniom, wypełnienie deklaracji podatkowej zajmuje średnio jedynie 15 minut.

Dla kogo aplikacja została stworzona?

Z aplikacji pitroczny.pl w wersji zintegrowanej z platformą Facebook mogą skorzystać wszystkie osoby fizyczne, które przy rozliczeniu za 2010 rok będą wypełniały deklaracje: PIT-36, PIT-36-L, PIT-37, PIT-38 bądź PIT-39. Każdą z tych deklaracji, po wypełnieniu, można przesłać do urzędu skarbowego drogą elektroniczną w formie e-deklaracji. Co niezwykle istotne, nie ma konieczności posiadania drogiego kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Aplikacja zweryfikuje wiarygodność podatnika za pomocą sześciu osobistych cech (m.in. numeru NIP czy kwoty przychodu z zeznania podatkowego za 2009 rok). Funkcjonowanie aplikacji jest zgodne z wytycznymi ministerialnymi. Tym samym, po wysłaniu {link_wew 5173}e-deklaracji{/link_wew} użytkownik otrzyma identyfikator złożonego dokumentu, za pomocą którego sprawdzi czy jego PIT został poprawnie przetworzony (Urzędowe Poświadczenie Odbioru – UPO).

Funkcjonowanie aplikacji

Proponowane przez Power Media S.A. rozwiązanie ma na celu promowanie idei rozliczeń podatkowych przez internet. Celem, jaki przyświecał tworzeniu aplikacji pitroczny.pl zintegrowanej z Facebook’iem, było skrócenie czasu potrzebnego podatnikowi na wypełnienie deklaracji podatkowej, zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu oraz sprawienie, że roczne rozliczenie z fiskusem nie będzie już problemem, a wręcz rozrywką. Użytkownik będzie mógł pochwalić się swoim znajomym, że już wypełnił PIT za 2010 rok. Taka informacja automatycznie pojawi się na jego „Tablicy”.

Jakość i bezpieczeństwo

Power Media S.A. istnieje na polskim rynku od kilkunastu lat. Wieloletnie doświadczenie zdobyte przez firmę na polu realizacji wielu krajowych i zagranicznych projektów informatycznych oraz prowadzenie serwisu małej {link_wew 7545}księgowości{/link_wew} internetowej ifirma.pl, stanowi gwarancję wysokiej jakości implementowanych rozwiązań. W celu zapewnienia użytkownikom wygody i poczucia bezpieczeństwa, dane podatkowe wprowadzone do aplikacji przechowywane są na zabezpieczonych serwerach, a ich internetowa transmisja odbywa się za pośrednictwem połączeń szyfrowych (Secure Socket Layer – {link_wew 6547}SSL{/link_wew}).

Aplikacja do rocznych rozliczeń podatkowych zintegrowana z platformą portalu społecznościowego, stanowi swego rodzaju rozwinięcie działania wersji aplikacji dostępnej w serwisie pitroczny.pl. W ciągu trzech lat funkcjonowania, skorzystało z niej niemal 45 tysięcy osób, w tym ponad 21 tysięcy w zeszłym roku. Jednocześnie ponad 60% użytkowników zdecydowało się wysłać swoje e-deklaracje do urzędu skarbowego. Powyższe statystyki, wskazujące na rosnącą popularność rozliczeń podatkowych online wśród polskich podatników, dodatkowo zmotywowały twórców aplikacji do zróżnicowania form jej dostępności dla użytkowników.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iOS 13.2.2 już dostępny

Rozwiązuje błąd związany z zamykaniem apek w tle.

Opublikowane

dnia

iOS i iPadOS to systemy operacyjne nastawione na produktywność, ale i one nie zawsze ustrzegają się błędów, które mogą na nią negatywnie wpłynąć. Przykładem niech będzie wprowadzony w iOS 13 bug, przedwcześnie zamykający apki działające w tle i często powodujący utratę wyników pracy. Nowa aktualizacja ma go wyeliminować.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne