Połącz się z nami

Newsy

Rozlicz PIT przez Facebook’a

Opublikowane

dnia

Od 16 lutego 2011 roku, osoby rozliczające się z fiskusem, mogą skorzystać z darmowej aplikacji do rozliczeń podatkowych w wersji zintegrowanej z platformą Facebook. Po zalogowaniu się na swoje konto w portalu społecznościowym, wybraniu aplikacji pitroczny.pl oraz zaakceptowaniu regulaminu, narzędzie jest gotowe do użycia.

Za pomocą bezpłatnej aplikacji do rocznych rozliczeń podatkowych przez internet, dostępnej na Facebook’u (http://apps.facebook.com/pitroczny), można szybko i łatwo wypełnić swój PIT online oraz wysłać e-deklarację do urzędu skarbowego – bez wychodzenia z domu. W prawidłowym wypełnieniu deklaracji podatnikowi pomaga system podpowiedzi, które prowadzą użytkownika przez cały proces uzupełniania formularza PIT. Dzięki zastosowanym ułatwieniom, wypełnienie deklaracji podatkowej zajmuje średnio jedynie 15 minut.

Dla kogo aplikacja została stworzona?

Z aplikacji pitroczny.pl w wersji zintegrowanej z platformą Facebook mogą skorzystać wszystkie osoby fizyczne, które przy rozliczeniu za 2010 rok będą wypełniały deklaracje: PIT-36, PIT-36-L, PIT-37, PIT-38 bądź PIT-39. Każdą z tych deklaracji, po wypełnieniu, można przesłać do urzędu skarbowego drogą elektroniczną w formie e-deklaracji. Co niezwykle istotne, nie ma konieczności posiadania drogiego kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Aplikacja zweryfikuje wiarygodność podatnika za pomocą sześciu osobistych cech (m.in. numeru NIP czy kwoty przychodu z zeznania podatkowego za 2009 rok). Funkcjonowanie aplikacji jest zgodne z wytycznymi ministerialnymi. Tym samym, po wysłaniu {link_wew 5173}e-deklaracji{/link_wew} użytkownik otrzyma identyfikator złożonego dokumentu, za pomocą którego sprawdzi czy jego PIT został poprawnie przetworzony (Urzędowe Poświadczenie Odbioru – UPO).

Funkcjonowanie aplikacji

Proponowane przez Power Media S.A. rozwiązanie ma na celu promowanie idei rozliczeń podatkowych przez internet. Celem, jaki przyświecał tworzeniu aplikacji pitroczny.pl zintegrowanej z Facebook’iem, było skrócenie czasu potrzebnego podatnikowi na wypełnienie deklaracji podatkowej, zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu oraz sprawienie, że roczne rozliczenie z fiskusem nie będzie już problemem, a wręcz rozrywką. Użytkownik będzie mógł pochwalić się swoim znajomym, że już wypełnił PIT za 2010 rok. Taka informacja automatycznie pojawi się na jego „Tablicy”.

Jakość i bezpieczeństwo

Power Media S.A. istnieje na polskim rynku od kilkunastu lat. Wieloletnie doświadczenie zdobyte przez firmę na polu realizacji wielu krajowych i zagranicznych projektów informatycznych oraz prowadzenie serwisu małej {link_wew 7545}księgowości{/link_wew} internetowej ifirma.pl, stanowi gwarancję wysokiej jakości implementowanych rozwiązań. W celu zapewnienia użytkownikom wygody i poczucia bezpieczeństwa, dane podatkowe wprowadzone do aplikacji przechowywane są na zabezpieczonych serwerach, a ich internetowa transmisja odbywa się za pośrednictwem połączeń szyfrowych (Secure Socket Layer – {link_wew 6547}SSL{/link_wew}).

Aplikacja do rocznych rozliczeń podatkowych zintegrowana z platformą portalu społecznościowego, stanowi swego rodzaju rozwinięcie działania wersji aplikacji dostępnej w serwisie pitroczny.pl. W ciągu trzech lat funkcjonowania, skorzystało z niej niemal 45 tysięcy osób, w tym ponad 21 tysięcy w zeszłym roku. Jednocześnie ponad 60% użytkowników zdecydowało się wysłać swoje e-deklaracje do urzędu skarbowego. Powyższe statystyki, wskazujące na rosnącą popularność rozliczeń podatkowych online wśród polskich podatników, dodatkowo zmotywowały twórców aplikacji do zróżnicowania form jej dostępności dla użytkowników.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Atari buduje hotele dla graczy

Mają oferować wysoki standard i przeżycia w VR/AR.

Opublikowane

dnia

Już niedługo do listy najciekawszych miejsc dla graczy dołączy osiem punktów na mapie Stanów Zjednoczonych – luksusowe hotele Atari, łączące gamingową tradycję z najnowszymi technologiami.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Antywirus Avast sprzedawał dane użytkowników

Na tyle szczegółowe, że mogą być wykorzystane do śledzenia ruchów w internecie.

Opublikowane

dnia

Charakterystyczna, bardzo głośna komenda „baza wirusów została zaktualizowana” swego czasu pojawiała się na wielu komputerach. Antywirus Avast przeżywał szczyt popularności jakieś 10 lat temu, ale niektórzy użytkownicy korzystają z niego do dziś. Być może powinni oni wybrać inny produkt…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Motorola uczy, jak dbać o ekran Razr

Nie moczyć, nie zaklejać folią ochronną, nie przejmować się wybrzuszeniami.

Opublikowane

dnia

Jeszcze przed oficjalną premierą nostalgicznie składanego telefonu, Motorola postanowiła poinformować przyszłych użytkowników o tym, jak zapewnić smartfonowi długowieczność. Okazuje się, że to zadanie może być naprawdę skomplikowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Apple patentuje komputer wykonany z tafli szkła

Podzespoły ukryte w podstawie i możliwość zmiany nachylenia ekranu.

Opublikowane

dnia

Apple znane jest z tego, że lubi zabawę z designem – czasami z lepszymi rezultatami, czasami z gorszymi (ach, ten Mac Pro o wyglądzie tarki kuchennej). Tym razem wśród patentów złożonych przez producenta znalazł się iMac stworzony na bazie pojedynczej, zakrzywionej tafli szkła.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne