Połącz się z nami

Newsy

Rezerwuj i kupuj wycieczki w portalu Onet.pl

OnetPodróże uruchomił system rezerwacji i zakupu wycieczek online. Już teraz można kupić wycieczkę samodzielnie, rezerwując ją w czasie rzeczywistym, lub wspomóc się wiedzą konsultanta z telefonicznego Biura Obsługi Klienta. Serwis powstał we współpracy z portalem Wakacje.pl.

Serwis www.wycieczki.onet.pl zapewnia dostęp do oferty większości polskich biur
podróży, obejmującej niemal 100 krajów. Szeroki zakres informacji został przygotowany
z krajowym liderem wśród internetowych biur podróży i ogólnopolskich serwisów
turystycznych, portalem Wakacje.pl.

Postawiliśmy przede wszystkim na jakość oferty, wysoki poziom obsługi klienta
i rekomendacje klientów – tłumaczy wybór partnera Marcin Mroczko, kierownik działu produktu turystycznego w Onet.pl.
Dlatego w serwisie, prócz szerokiej oferty, znajduje się ponad 50 tysięcy rekomendacji i opinii klientów Wakacje.pl, które mają pomóc w wyborze miejsca wypoczynku.
Dzisiaj opis obiektów wycieczkowych i rekomendacja organizatora to za mało. Liczy się to, co mają do powiedzenia klienci, którzy na własne oczy sprawdzili miejsce i mają na ten temat własne zdanie – dodaje Marcin Mroczko.

Nowe funkcjonalności, takie jak rekomendacje miejsc przez samych klientów, którzy
kupili u nas wycieczkę, to kolejny krok portalu Wakacje.pl w kierunku doskonalenia oferty i odpowiedź na bieżącą potrzebę klientów – powiedziała Magdalena Krzywosińska, dyrektor ds. marketingu w portalu Wakacje.pl.

Nowy serwis wycieczkowy wszedł w skład grupy serwisów OnetPodróże, od wielu lat najpopularniejszego serwisu w kategorii tematycznej „Turystyka” w polskiej sieci. Według danych Megapanel/PBi Gemius w kwietniu 2008 roku odwiedziło go 1,7 miliona polskich internautów, dokonując 20 milionów odsłon. Z serwisów turystycznych Wirtualnej Polski korzystało w kwietniu 4,3 razy mniej użytkowników, Gazety.pl 5,6 razy mniej, a Interii 8,7 razy mniej użytkowników. Łączny czas spędzony w kwietniu na stronach Podróży w Onet.pl wyniósł 305 tys. godzin. W sezonie wakacyjnym oglądalność serwisu rośnie, w ubiegłym roku przekraczała 2 miliony użytkowników (np. sierpień 2007 – 2,2 miliona
użytkowników).

Wakacje.pl to największy i najlepiej rozpoznawalny portal turystyczny w Polsce. Jako pierwszy z serwisów umożliwił swoim klientom pełną
rezerwację i zakup online pakietów wycieczkowych. Funkcjonuje od 1999 roku i jest pionierem polskiego rynku turystycznych usług internetowych.

Polski rynek wycieczek turystycznych był wart w ubiegłym roku 6,2 mld zł, z czego
na wycieczki kupowane online przypadało 800 mln zł. W 2008 r. ma to już być
odpowiednio 7,1 mld zł i ponad 1,1 mld zł. Według danych portalu Wakacje.pl wartość pakietów sprzedawanych online, jak również liczba osób kupujących w ten sposób wyjazdy na wakacje, wzrasta średnio
o 40% rocznie.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kupony – nowa kategoria na Allegro

Newsy

Niebezpieczeństwa świątecznych zakupów

Internet Maker

Skargi na zakupy w Internecie – wiele problemów pozostaje nierozwiązanych

Newsy

Sampling usług w Internecie

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!