Połącz się z nami

Technologie

Google wstrzymuje słuchanie rozmów na terenie Unii Europejskiej

Program transkrypcji audio zawieszony na trzy miesiące.

Opublikowane

dnia

Nasłuchiwanie rozmów przez wirtualnych asystentów to nic nowego – Google, Apple i Amazon wykorzystują urywki konwersacji i wydawanych poleceń, aby ulepszyć rozpoznawanie różnych języków. Po ostatnich wyciekach medialnych Unia Europejska postanowiła przyjrzeć się praktykom najbardziej rozpowszechnionego asystenta w Europie.

Inspektorat Ochrony Danych Osobowych w Hamburgu oficjalnie rozpoczął śledztwo w sprawie słuchania i transkrybowania rozmów zarejestrowanych przez Asystenta Google w celu poprawy systemów rozpoznawania mowy. Działanie zostało podjęte w wyniku niedawnego ujawnienia 1 000 prywatnych konwersacji zarejestrowanych przez Google na terenie Belgii i Holandii, które następnie trafiły do pracowników zajmujących się ich transkrypcją. Wśród nagrań znalazły się 153 przypadki, w których Asystent Google nie został uprzednio przywołany, w tym takie, gdzie użytkownicy znajdowali się w prywatnych momentach lub nawet w niebezpieczeństwie.

W odpowiedzi na śledztwo Google zgodziło się na tymczasowe zawieszenie programu na okres trzech miesięcy i podjęcie współpracy z niemieckim inspektoratem. Zostanie on zatrzymany na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Jednocześnie Google podkreśliło, że proces transkrypcji nagrań obejmuje jedynie 0,2% wszystkich zarejestrowanych klipów, a wszystkie nagrania są przekazywane pracownikom losowo, bez połączenia ich z niczyim kontem Google. Niewykluczone, że organy UE przyjrzą się także pozostałym dwóm asystentom. Dyskusja z Apple może być zadziwiająco prosta: po ujawnieniu informacji dotyczących odsłuchiwania rozmów nagranych przez Siri, firma bez oficjalnych nacisków z zewnątrz postanowiła tymczasowo zatrzymać program ulepszania rozpoznawania mowy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Asystent Google na smartfonach z trybem tłumacza

Wśród obsługiwanych języków znajduje się także polski.

Opublikowane

dnia

Tłumacz Google, chociaż wciąż zdarzają mu się wpadki, stał się nieodłącznym towarzyszem wielu podróży. Tym razem z jego dobrodziejstw będziemy mogli łatwiej skorzystać na urządzeniach mobilnych, a to dzięki integracji usługi z Asystentem Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna prezentacja Xbox Series X

Konsola trafi do sprzedaży w ostatnim kwartale 2020 roku.

Opublikowane

dnia

A jednak nie Project Scarlett – następna generacja konsoli od Microsoftu będzie nosiła oficjalną nazwę Xbox Series X. Podczas ceremonii wręczenia nagród The Game Awards 2019 po raz pierwszy zobaczyliśmy nowy sprzęt w akcji.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple Mac Pro dostępny już w sprzedaży

W maksymalnej konfiguracji kosztuje tyle, co porządnie wyposażone auto.

Opublikowane

dnia

Gdy Apple po raz pierwszy pokazało nowego Maka Pro, sprzęt wzbudził sporo kontrowersji, począwszy od designu nazywanego „tarką do warzyw”, a skończywszy na fakcie, że jego ekran miał być sprzedawany bez podstawki (trzeba za nią dodatkowo zapłacić). Apple niekoniecznie przejęło się krytyką, a Mac Pro jest już dostępny w sklepie Apple.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Promocja White Christmas w sklepie Denon Store

Specjalna oferta na produkty audio (i nie tylko) w białym kolorze.

Opublikowane

dnia

Święta już tuż-tuż, a wielu z nas wciąż nie kupiło prezentów dla najbliższych. Z pomocą przychodzi nam sklep Denon Store, który właśnie rozpoczął specjalną promocję White Christmas. Znajdziemy w niej mnóstwo high-endowych produktów w atrakcyjnych cenach.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne