Połącz się z nami

Technologie

Google wstrzymuje słuchanie rozmów na terenie Unii Europejskiej

Program transkrypcji audio zawieszony na trzy miesiące.

Opublikowane

dnia

Nasłuchiwanie rozmów przez wirtualnych asystentów to nic nowego – Google, Apple i Amazon wykorzystują urywki konwersacji i wydawanych poleceń, aby ulepszyć rozpoznawanie różnych języków. Po ostatnich wyciekach medialnych Unia Europejska postanowiła przyjrzeć się praktykom najbardziej rozpowszechnionego asystenta w Europie.

Inspektorat Ochrony Danych Osobowych w Hamburgu oficjalnie rozpoczął śledztwo w sprawie słuchania i transkrybowania rozmów zarejestrowanych przez Asystenta Google w celu poprawy systemów rozpoznawania mowy. Działanie zostało podjęte w wyniku niedawnego ujawnienia 1 000 prywatnych konwersacji zarejestrowanych przez Google na terenie Belgii i Holandii, które następnie trafiły do pracowników zajmujących się ich transkrypcją. Wśród nagrań znalazły się 153 przypadki, w których Asystent Google nie został uprzednio przywołany, w tym takie, gdzie użytkownicy znajdowali się w prywatnych momentach lub nawet w niebezpieczeństwie.

W odpowiedzi na śledztwo Google zgodziło się na tymczasowe zawieszenie programu na okres trzech miesięcy i podjęcie współpracy z niemieckim inspektoratem. Zostanie on zatrzymany na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Jednocześnie Google podkreśliło, że proces transkrypcji nagrań obejmuje jedynie 0,2% wszystkich zarejestrowanych klipów, a wszystkie nagrania są przekazywane pracownikom losowo, bez połączenia ich z niczyim kontem Google. Niewykluczone, że organy UE przyjrzą się także pozostałym dwóm asystentom. Dyskusja z Apple może być zadziwiająco prosta: po ujawnieniu informacji dotyczących odsłuchiwania rozmów nagranych przez Siri, firma bez oficjalnych nacisków z zewnątrz postanowiła tymczasowo zatrzymać program ulepszania rozpoznawania mowy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne