Połącz się z nami

Newsy

Rewolucyjny akumulator do notebooków HP

HP poinformował o wprowadzeniu na rynek akumulatora HP Long Life Battery przeznaczonego do biznesowych notebooków HP, zapewniającego klientom dłuższy czas eksploatacji oraz niższe koszty użytkowania porównaniu ze standardowymi akumulatorami.

Stosowane obecnie typowe akumulatory do laptopów zaczynają tracić żywotność po 300 ładowaniach, co oznacza dodatkowe koszty dla klientów związane z wymianą akumulatorów oraz w konsekwencji potencjalnie więcej odpadów. Akumulator HP Long Life Battery jest oparty na technologii ogniw do akumulatorów litowych Sonata® opracowanej przez firmę Boston-Power. Zaczyna w zauważalny sposób tracić żywotność dopiero po ponad 1000 ładowaniach.

Oznacza to możliwość ładowania raz dziennie przez trzy lata – lub przez cztery lata, jeśli notebook nie będzie używany w weekendy – czyli 3-5 razy dłużej niż w przypadku tradycyjnych akumulatorów. Ponadto akumulator ten można naładować do 90% jego pojemności w 90 minut, co jest ważne dla osób, które często podróżują i mogą spędzić tylko ograniczoną ilość czasu w pobliżu gniazdka elektrycznego. Akumulator Long Life Battery zapewnia również znaczne korzyści z punktu widzenia ochrony środowiska – potrzeba rzadszej wymiany oznacza, że mniej będzie akumulatorów przekazanych do utylizacji i takich, które trafią na wysypiska śmieci. Firma Boston Power jest pierwszym i jedynym dostawcą, którego ogniwa litowe, umożliwiające ponowne ładowanie otrzymały prestiżowy znak Nordic Ecolabel.

„Naszym celem od samego początku było zapewnienie użytkownikom komputerów większych korzyści z optymalnej mobilności możliwej dzięki niezawodnym, wydajnym, ekologicznym akumulatorom” – powiedziała dr Christina Lampe-Onnerud, założycielka i dyrektor generalny firmy Boston-Power. „Zastosowanie przez HP technologii Sonata stanowi znaczny krok naprzód w popularyzacji tej technologii produkcji akumulatorów”.

„Nasz akumulator Long Life Battery to produkt, który wszystkim przynosi korzyści” – powiedział Charl Snyman, wiceprezes działu komputerowych systemów osobistych (Personal Systems Group), w oddziale HP na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). „Pomaga nam osiągać cele firmy w zakresie dostarczania na rynek produktów ekologicznych, a naszym klientom zapewnia znaczne oszczędności”.

Klienci HP posiadający zgodne operacyjnie notebooki mogą kupić akumulatory wykonane w technologii Sonata i zastąpić nimi akumulatory używane dotychczas lub wykorzystywać je jako akumulatory zapasowe w przypadku długich podróży lub lotów samolotem. W posiadanym komputerze nie trzeba przy tym wprowadzać żadnych zmian.

Akumulator HP Long Life Battery pojawi się w ofercie akcesoriów w regionie EMEA od 1 września 2009 r. Sugerowana cena detaliczna jego najtańszej wersji wynosi 139 EUR. Akumulator ten jest przeznaczony do notebooków HP EliteBook 6930p oraz HP Compaq 6730b, 6530b i 6735b. W przyszłości będzie również dostępny w wybranych notebookach komercyjnych i notebookach dla klientów indywidualnych.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

HP odświeża kolekcję laptopów

Newsy

Czy HP wypuści na rynek tablet z Androidem?

Newsy

HP pokazało swoje urządzenia z Windowsem 8

Newsy

HP przedstawia SpectreOne

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!