Połącz się z nami

Internet Maker

Kultura konwergencji. Zderzenie starych i nowych mediów

Opublikowane

dnia

W ramach serii „Edukacja medialna” ukazała się pozycja przybliżająca dynamicznie zmieniające się oblicze mediów w dobie internetu.

Autorzy:
Henry Jenkins
Tłumaczenie:
Małgorzata Bernatowicz, Mirosław Filiciak
Tytuł oryginału:
Convergence Culture. Where Old and New Media Collide

Format: B5, stron: 284
Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
Data wydania: Grudzień 2006
Cena książki: 28,05 zł

Ocena: 5/6

Jej autor wyraźnie podkreśla, że w ramach cyfrowej rewolucji nie doszło do zastąpienia starych mediów nowymi formami przekazu. Mamy natomiast do czynienia z konwergencją, która objawia się poprzez coraz bardziej skomplikowane interakcje miedzy tym co stare i dobrze znane a nowościami.

Zjawiska zachodzące na rynku medialnym są interpretowane w kontekście społecznym, kulturowym, technologicznym i ekonomicznym. Czytelnicy dowiadują się, w jaki sposób mogą nabywać nowe umiejętności poprzez efektywne korzystanie z zasobów medialnych.

Książka porządkuje pojęcia niezbędne do prowadzenia szerokiej dyskusji o zachodzących zmianach, a ponadto przybliża szereg praktycznych przykładów ilustrujących owe zmiany. Ułatwia tym samym zrozumienie procesów kształtujących wizerunek internetu, prasy, telewizji oraz gier komputerowych.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Internet Maker

Pozycjonowanie strony internetowej a reklamy w Internecie – czym się różnią?

Nie masz cierpliwości do pozycjonowania? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Opublikowane

dnia

przez

Chcesz osiągnąć sukces w e-biznesie i zwiększyć widoczność swojej strony w sieci? Nie pozostaje Ci nic innego jak zająć się promocją witryny. Zacznij od inwestycji w pozycjonowanie, czyli zgodnej ze wskazówkami Google optymalizacji strony pod wyszukiwarkę internetową. Pamiętaj, że największa ilość wejść pochodzi właśnie z wyszukiwarek, dlatego zajmowanie wysokiej pozycji w rankingu Google szybko przełoży się na lepsze statystyki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak szybko i łatwo stworzyć stronę mobilną

Opublikowane

dnia

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się przeglądanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Ba! Samo surfowanie po sieci to w sumie już przeszłość – obecnie zakupy czy płatności mobilne to chleb powszedni dla polskich internautów. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Strona na WordPressie? Grunt to dobry hosting

Opublikowane

dnia

WordPress jest powszechnie uważany za najlepszy system zarządzania treścią zarówno dla prostych blogów i stron, jak i większych serwisów internetowych oraz sklepów. Szacuje się, że już 23% witryn na świecie korzysta z WordPressa, a wśród nich takie marki jak BBC,  MTV czy Sony.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak zabezpieczyć swoje zdjęcia w chmurze

Opublikowane

dnia

Niedawny wyciek nagich zdjęć znanych osobistości wznowił dyskusje na temat bezpieczeństwa naszych prywatnych danych. Jako że część fotografii została wykradziona poprzez iCloud, prezentujemy dziś jak zabezpieczyć swoje dane w chmurze. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak usunąć historię swojej aktywności z Facebooka?

Opublikowane

dnia

Usunięcie swojej aktywności z Facebooka nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Portal społecznościowy daje możliwość zachowania kopii swoich postów oraz zamknięcia całego konta, jednak co w przypadku gdy chcemy usunąć tylko poszczególne wpisy? (więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne