Połącz się z nami

Newsy

Heroes of Might and Magic V – Skok w trzeci wymiar

Opublikowane

dnia

Piąta odsłona cyklu Heroes of Might and Magic łączy nowoczesną, trójwymiarową oprawę graficzną z najlepszymi rozwiązaniami jednej z najbardziej znaczących serii w historii gier komputerowych.

Atrakcje dla kolekcjonerów

Dystrybutor polskiej wersji gry przygotował kilka wydań, które miały sprostać oczekiwaniom graczy. Dwie podstawowe edycje są dostępne na płytach CD i płycie DVD w cenie 99,90 zł. Poza nośnikami zawierają one instrukcje oraz poradnik do gry. Prawdziwą gratkę stanowi limitowana edycja kolekcjonerska, dostępna w sklepie serwisu gram.pl.

Jest ona dostarczana w drewnianej skrzyni, w której poza podstawowymi elementami zestawu umieszczono album z ilustracjami, rozszerzoną instrukcję do gry, rozkładane opakowanie na płyty i mapę świata w formacie A2. Jej sugerowana cena kształtuje się na poziomie 159,90 zł. Niezależnie od wydania gracze otrzymują w prezencie płytę z polską wersją językową gry Heroes of Might and Magic III.

Magia, ekonomia i sztuka wojenna

Heroes of Might and Magic V to turowa gra strategiczna, której akcja rozgrywa się w świecie fantasy, zwanym Ashan. Zadaniem gracza jest powstrzymanie ataków piekielnych hord, które chcą doprowadzić do uzyskania panowania nad światem.

W czasie rozgrywki stanowiącej interesujące połączenie elementów charakterystycznych dla gier RPG, ekonomicznych i strategicznych kieruje on poczynaniami stojących na czele armii bohaterów, korzystających m.in. z magii, gromadzi surowce, zarządza zamkiem oraz prowadzi bitwy z udziałem zróżnicowanych jednostek. Na słowa uznania zasługuje przygotowana z troską o najmniejsze detale oprawa graficzna, efektownie prezentująca wydarzenia mające miejsce w świecie gry.

Tryb wieloosobowy

Poza trzydziestoma misjami dla pojedynczego gracza twórcy gry udostępnili pięć wariantów rozgrywki wieloosobowej, prowadzonej za pośrednictwem szerokopasmowego dostępu do internetu lub sieci lokalnej.

Realizację misji w ramach współpracy lub rywalizacji uzupełnia oparty na bitwach tryb pojedynku. Warto ponadto zwrócić uwagę na tryb ducha, dzięki któremu można m.in. obserwować poczynania przeciwników oraz utrudniać im rozgrywkę, w czasie gdy prowadzą oni działania w ramach własnej tury gry.

Godny następca

Po chłodno przyjętej przez graczy czwartej odsłonie cyklu doczekaliśmy się godnego następcy trzeciej części gry, która była dotychczas postrzegana jako najlepsza w historii tej serii. Na słowa uznania zasługuje postawa polskiego dystrybutora, który poza wprowadzeniem na rynek kilku wydań zadbał o profesjonalne przygotowanie polskiej wersji językowej.

Postaciom z gry swego głosu udzieliły gwiazdy polskiego kina i estrady – Małgorzata Foremniak, Tatiana Okupnik, Bogusław Linda, Daniel Olbrychski oraz Wiktor Zborowski. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że jest to jedna z najlepszych pozycji, które oddano do dyspozycji graczy w tym roku.

Informacje

CD Projekt

http://www.gram.pl

Cena: 159,90 zł

Nośnik: 1 DVD + 1 CD

Ocena: 5 / 6

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne