Połącz się z nami

Newsy

Google TV już na jesień

Jeszcze przed końcem tego roku mieszkańcy USA będą mieli możliwość zapoznania się z Google TV. Nowa usługa umożliwi korzystanie z Internetu wprost z telewizora.

Google TV to platforma oprogramowania zarezerwowana dla dekoderów HDTV i oparta na systemie operacyjnym Google Android. Projekt został opracowany przy współpracy Google, Intel, Sony i Logitech.

Wiadomość o uruchomieniu Google TV przekazał jeden z szefów Google, Eric Schmidt, podczas konferencji na targach IFA w Berlinie, lecz nie wiadomo jeszcze w jakim następnym kraju po Stanach Zjednoczonych pojawi się usługa.

W przeciwieństwie do Apple TV – Google TV jest bardziej uniwersalny. Można korzystać z niego na różnych urządzeniach ponieważ najważniejsze są zainstalowane usługi internetowe. Google nie będzie liczyło sobie za sprzedaż produktu tak jak Apple.

Nad współpracą z Google TV zastanawia się Samsung, na razie wiadomo, że usługa dostępna będzie w produktach Sony.

Dzięki Google TV użytkownik będzie miał dostęp do paska wyszukiwania, do którego będzie mógł wpisać np. tytuł filmu lub inne słowa kluczowe. Będzie ona obejmowała zarówno treści przewidziane w programach stacji telewizyjnych, jak i treści z serwisów internetowych (YouTube i in.) lub dostępnych usług VoD.

Zapowiedź treści bezpłatnych nie oznacza, że Google nic nie zarobi. Z pewnością dzięki Google TV zwiększy się zysk z reklam na YouTube, gdyż reklamy Google zaczną konkurować z reklamami w telewizji.

Podobno YouTube rozmawia z hollywoodzkimi wytwórniami filmowymi na temat usługi wideo, która umożliwi wypożyczanie nowych filmów. Jeśli ta usługa ruszy to z pewnością będzie dostępna w Google TV.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wyciekła specyfikacja HTC Desire 20 Pro

Newsy

Wyciek pierwszej bety Androida 11

Newsy

iOS 13.5.1 z aktualizacjami bezpieczeństwa

Newsy

Google prezentuje aplikację do dystansowania społecznego Sodar

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!