Połącz się z nami

Newsy

Zabezpieczenie przed dostępem na strony o treści erotycznej

Witam,
czy istnieje jakieś porządne zabezpieczenie przed erotyką? Chodzi o dostęp młodych ludzi i dzieci do internetu.

JoannaTak. Najlepszą i najpewniejszą ochroną przed pornografią (a także przed wulgarnym językiem, przemocą, rasizmem, sektami) są specjalizowane aplikacje do nadzoru dostępu do internetu. Spełniają one rolę bariery, która przepuszcza (do przeglądarki internetowej, komunikatorów, programów pocztowych) treści dozwolone, a zatrzymuje treści niedozwolone.

Za najlepsze zagraniczne rozwiązania tego typu uchodzą CyberPatrol (http://www.cyberpatrol.com) i NetNanny (http://www.netnanny.net). Jednak ze względu na specyfikę językową i różne zwyczaje panujące w różnych krajach wskazane jest posługiwanie się narzędziami zlokalizowanymi. Najlepsze polskie programy do nadzoru internetu to:

– Opiekun – http://www.opiekun.com
– Cenzor – http://www.cenzor.pl
– X-Guard – http://www.x-guard.pl

Spośród tej trójki najlepiej sprawuje się Opiekun. Po pierwsze dysponuje ogromną i stale aktualizowaną bazą danych zabronionych stron WWW i innych źródeł niedozwolnych treści, po drugie dziecko czy nawet dość zaawansowany młodociany użytkownik komputera nie będą w stanie obejść zabezpieczeń narzuconych przez Opiekuna, jak również nie będą mogli w żaden sposób wyłączyć lub usunąć tego programu z systemu. Te operacje są zastrzeżone wyłącznie dla osoby pełniącej funkcję administratora (np. jednego z rodziców), która jako jedyna zna hasło dostępu do Opiekuna. Więcej szczegółów na stronie http://www.opiekun.com. (JB)

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Starsze wersje Androida z poważnym błędem

Newsy

CERT ostrzega przed oszustami wyłudzającymi dane

Newsy

Facebook dodaje opcję usuwania aktywności poza Facebookiem

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!